Boston - Washington 2:4Vrána trhá rekordy v NHL a Washington vítězí. Černou sérii uťala Philadelphia

Hokejisté Bostonu prohráli v NHL s Washingtonem 2:4. V dresu poražených skóroval David Krejčí, úvodní branku vstřelil útočník vítězů Jakub Vrána. Ten znovu překonal osobní rekord v počtu vstřelených branek v základní části, nyní jich má na kontě 15. V New Yorku se hrálo derby a Rangers podlehli Islanders 3:4. Asistenci si v dresu Jezdců připsal Filip Chytil. Po osmi porážkách zabrala Philadelphia a vyhrála nad Dallasem 2:1. Asistenci zaknihoval obránce Radko Gudas. Carolina v brance s Petrem Mrázkem prohrála na ledě Tampy 1:3 a jedním gólem se na tom podílel i Ondřej Palát. Vidět byli Češi i v duelu Vegas - San Jose (2:3). Za domácí se trefil Tomáš Nosek, za hosty pak Tomáš Hertl, který si připsal i asistenci u vítězného gólu.

Útočník Jakub Vrána v dresu Washingtonu Capitals skóroval v NHL i na ledě Bostonu.

Bruins přivítali v domácím prostředí Washington a úvod duelu vyšel lépe hostům, když už v sedmé minutě skóroval Vrána. Dvaadvacetiletý pražský rodák překonal osobní rekord v počtu vstřelených branek v základní části. Na kontě má patnáct gólů, minulou sezonu dal o dva méně. Ještě do konce se třetiny se do statistik zapsal i jeho spoluhráč, obránce Michal Kempný. Ten vyfasoval dvouminutový trest, ale Bruins se neprosadili.

Nakonec však Boston dokázal vyrovnat a to hned dvakrát. Na 1:1 i na 2:2, tuhle trefu obstaral na začátku třetí třetiny David Krejčí při přesilovce. Hvězdou utkání byl ruský snajpr Alexandr Ovečkin, jenž dal dva góly. Tím druhým, který vstřelil do prázné branky, pečetil výhru Capitals na 4:2.

New Jersey v duelu s Torontem propadlo v první třetině, prohrálo ji 0:3 a s osudem utkání už nedokázalo udělat nic. Tedy kromě korekce skóre. Ďáblové se po druhé třetině přiblížili na 2:3, ale nakonec do odkryté klece inkasovali čtvrtý gól. V dresu poražených se neprosadil útočník Pavel Zacha. Dva góly vítězů vstřelil John Tavares.

Derby v New Yorku se tentokrát stalo kořistí Ostrovanů. Rangers sice už po necelých sto sekundách hry vedli a to i zásluhou asistence talentovaného útočníka Filipa Chytila u góla Stromea, ale nakonec duel prohráli. Rozhodující branku vstřelili hosté necelé dvě minuty před koncem.

Bitvu Columbusu s Nashvillem muselo rozhodnout až prodloužení. Slavit výhru 4:3 mohli domácí Blue Jackets a s nimi i Čech Lukáš Sedlák, byť se do zápasových statistik nezapsal. Hvězdami vítězů byli dvougóloví střelci Jenner a Panarin. Ten se prosadil vždy v početní výhodě, podruhé právě v prodloužení.

Bídné období a sérii osmi porážek v řadě ukončila Philadelphia domácí výhrou nad Dallasem 2:1. Tým Flyers získal náskok 2:0 v prostřední části hry. Do vedení jej poslal Konecny, když se na akci podílel asistencí i český bek Radko Gudas. Jeho parťák, útočník Jakub Voráček se neprosadil, stejně jako v týmu Stars Roman Polák a Radek Faksa.

Carolina rozjela utkání v Tampě dobře, až do 52. minuty vedla 1:0. Jenže pak přišla závěrečná smršť domácích. Odstartoval ji útočník Ondřej Palát, když jako první překonal svého krajana Mrázka v brance Hurricanes. Za stavu 2:1 pro Tampu zkusili hosté hru vabank a do odkryté klece inkasovali třetí gól.

"Všichni víme, že mají dobré přesilovky. V prvních dvou třetinách se nám v oslabení dařilo, drželi jsme je mimo gólové pozice. Je škoda, že jsme to ve třetí třetině nedotáhli a že jsme tady nebodovali," mrzelo Mrázka. "Ale dřeli jsme a odehráli jsme tu velmi dobrý zápas," podotkl.

Mrázek vychytal proti Tampě Bay v základní části výhru jen jednou ze 13 startů, tentokrát ale výkonem oslnil a trenér Caroliny Rod Brind'́Amour ho pochválil. "Převedl několik opravdu skvělých zákroků," uznal. Na mysli měl třeba akci ve druhé třetině za stavu 1:0, kdy český gólman zklividoval zblízka tutovku nejproduktivnějšímu hráči soutěže Nikitu Kučerovovi. "Bohužel jsme ho v útoku dostatečně nepodpořili," dodal kouč.

Pavel Kubina už není držitelem rekordu Tampy Bay v počtu odehraných zápasů mezi obránci. Českého zadáka překonal Victor Hedman, který proti Carolině nastoupil k 663. utkání v dresu Lightning.

Minnesota si doma poradila s Winnipegem, když zvítězila 3:2. Domácí tým vedl i díky dvěma trefám Jasona Zuckera už 3:0. Hostující Jets už pouze korigovali v závěru druhé a třetí části hry.

Před vlastním publikem slavili vítězství i hokejisté St. Louis. Nad Montrealem vyhráli 4:1, utkání měli po kontrolou od samého začátku. V první třetině dali gól v přesilovce i v oslabení. Početní výhodu proměnili ve snížení na 1:3 i Canadiens, to byla ale jejich jediná radost.

Edmonton vyhrál po samostatných nájezdech nad Floridou 4:3 a děkovat za to může své největší hvězdě. Connor McDavid vstřelil dva góly, tím druhým v šedesáté minutě poslal zápas do prodloužení. Tam sice branka nepadla, ale McDavid se pak gólově prosadil i samostatných nájezdech.

Ve Vegas hráli Žraloci ze San José a gólově se prosadili čeští hráči na obou stranách. Domácí Tomáš Nosek otevřel už ve druhé minutě skóre, za San Jose vyrovnal Tomáš Hertl, který asistoval ve třetí třetině u rozhodujícího gólu a Sharks zvítězili 3:2.

Arizona přišla během utkání ve Vancouveru třikrát o vedení, nakonec si musela vybojovat vítězství až v prodloužení. Postaral se o něj slovenský útočník Richard Pánik, jenž se gólově v utkání prosadil hned dvakrát.

Králové z Los Angeles sice od 24. minuty vedli po zásahu Clifforda nad Ottawou, jenže nakonec si připsali čtvrtou porážku z posledních pěti utkání v NHL. Senatoři totiž čtyřmi zásahy vývoj utkání otočili a zaznamenali druhou výhru v řadě.

Výsledky zápasů NHL
Boston - Washington 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 35. Donato, 45. Krejčí - 35. a 59. Ovečkin, 7. Vrána, 46. Bäckström. Střely na branku: 41:22. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Donato (Boston), 3. Ovečkin (Washington)
Columbus - Nashville 4:3 v prodl. (1:0, 0:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 7. a 54. Jenner, 54. a 62. Panarin - 45. Bonino, 56. Arvidsson, 56. Ekholm. Střely na branku: 33:35. Diváci: 17 065. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Jenner (oba Columbus), 3. Ekholm (Nashville)
New Jersey - Toronto 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
Branky: 37. Coleman, 37. Boyle - 8. a 20. Tavares, 5. Hainsey, 60. Marner. Střely na branku: 29:43. Diváci: 15 280. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (Toronto), 2. Coleman (New Jersey), 3. Hyman (Toronto)
NY Rangers - NY Islanders 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 2. R. Strome (Chytil), 22. Shattenkirk, 49. Fast - 3. Barzal, 9. Eberle, 24. Lee, 59. Josh Bailey. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17 938. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Josh Bailey (oba NY Islanders), 3. Fast (NY Rangers)
Philadelphia - Dallas 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 22. Konecny (Gudas), 29. J. Van Riemsdyk - 58. Jamie Benn. Střely na branku: 22:38. Diváci: 19 448. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. J. Van Riemsdyk, 3. Konecny (všichni Philadelphia)
Tampa Bay - Carolina 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 57. a 60. B. Point, 52. Palát - 25. Williams. Střely na branku: 30:27. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 59:06 minuty, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. B. Point, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Mrázek (Carolina)
Minnesota - Winnipeg 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 32. a 38. Zucker, 6. Greenway - 40. B. Tanev, 58. Scheifele. Střely na branku: 22:28. Diváci: 19 072. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Zucker, 3. Dubnyk (všichni Minnesota)
St. Louis - Montreal 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 2. Thomas, 17. Sundqvist, 27. Bouwmeester, 50. Blais - 30. Gallagher. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17 839. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Sundqvist, 3. Bouwmeester (všichni St. Louis)
Edmonton - Florida 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 40. a 60. McDavid, 10. Nurse, rozhodující sam. nájezd Nugent-Hopkins - 10. Vatrano, 25. Malgin, 55. Borgström. Střely na branku: 24:30. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Nurse, 3. Draisaitl (všichni Edmonton)
Vancouver - Arizona 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 23. a 56. Bärtschi, 40. Gaudette - 22. a 65. Pánik, 31. Cousins, 50. Garland. Střely na branku: 36:22. Diváci: 18 527. Hvězdy zápasu: 1. Bärtschi (Vancouver), 2. Pánik, 3. Hjalmarsson (oba Arizona)
Vegas - San Jose 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Nosek, 43. Merrill - 35. Hertl, 48. M. Karlsson, 49. Donskoi (Hertl). Střely na branku: 38:27. Diváci: 18 367. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones (San Jose), 2. Nosek, 3. Merrill (oba Vegas)
Los Angeles - Ottawa 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 24. Clifford - 37. a 60. Tierney, 35. B. Ryan, 42. Wolanin. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17 713. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Tierney (oba Ottawa), 3. Clifford (Los Angeles)