Jako Ovečkin s Chárou a na střídačce byl nezvaný host. Měli rozhodčí vylučovat?

Edmonton/Praha

Byl frustrovaný, vždyť běžela teprve třetí minuta druhé třetiny a hokejisté Edmontonu v té době na vlastním ledě prohrávali s Carolinou už 1:4. Útočník Olejářů Zack Kassian si svůj vztek vybil na forvardovi Hurikánů Jordanu Martinookovi.

Jordan Martinook (v bílém) z Caroliny skončil po zásahu Zacka Kassiana na střídačce Edmontonu.

Hodně to připomínalo deset dní starou událost, kdy si jedna z největších hvězd NHL Alexandr Ovečkin z Washingtonu nebral servítky a poslal kapitána Bostonu Zdena Cháru na střídačku Capitals.

I nyní se Martinook ocitl na nepřátelském území. U střídačky Oilers totiž odehrával puk, když ho zezadu dohrál Kassian, se 78 trestnými minutami nejvylučovanější hráč Edmontonu probíhající sezony NHL.

Martinook zamířil hlavou dolů, tím však jeho výlet neskončil, neboť Kassian mu ještě navrch uštědřil tři údery. Rozhodčí celou záležitost přešli bez povšimnutí a rozhodli se nevylučovat.

Po utkání ale Kassian moc důvodů k radosti neměl. Edmonton navzdory jeho gólu prohrál s Carolinou, za kterou odchytal celý zápas Petr Mrázek, 4:7.

Zack Kassian z Edmontonu (44) se snaží překonat gólmana Caroliny Petra Mrázka.

Měl být Zack Kassian za údery do Jordana Martinooka vyloučen?