Philadelphia - Detroit 6:5 PPVoráček a Frolík pomohli shodně gólem k výhrám, Mrázek udržel čisté konto

New York

Hokejový útočník Jakub Voráček pomohl gólem k sobotnímu vítězství Philadelphie nad Detroitem 6:5 v prodloužení a Flyers slavili už pojedenácté z posledních třinácti utkání. Přiblížili se tak na šest bodů poslední postupové pozici do play off ve Východní konferenci NHL, kterou drží Pittsburgh. Penguins prohráli doma s Calgary 4:5 a k výhře Flames přispěl rovněž brankou Michael Frolík, jenž byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou utkání. Petr Mrázek vychytal 33 střeleckých pokusů Dallasu, připsal si třetí nulu v sezoně a dovedl tak Carolinu k výhře 3:0.

Jakub Voráček dostává pokyny od kouče Philadelphie Scotta Gordona v utkání s Detroitem.

Voráček po 31 vteřinách třetího dějství 15. brankou v sezoně zvýšil náskok Philadelphie už na 4:1. Doklepl puk bekhendem do odkryté branky poté, co před něj gólman Jimmy Howard vyrazil střelu Oskara Lindbloma.

Za 53 sekund zvýšil Nolan Patrick už na čtyřbrankový rozdíl, ale Detroit se nevzdal a díky gólům Tylera Bertuzziho, Thomase Vaneka a Anthonyho Manthy mezi 43. a 49. minutou se dostali na kontakt. Mantha svou druhou brankou sedm sekund před koncem třetí třetiny pak vyrovnal na 5:5. Po 87 vteřinách nastavení ale slavili domácí, rovněž podruhé v utkání skóroval Travis Konecny.

Frolík se dočkal po 11 zápasech

Frolík po 99 sekundách druhé třetiny bekhendem dorazil puk za Matta Murrayho a získal Calgary vedení 2:1. Dal 12. gól v sezoně a čekal na něj 11 zápasů. S pěti pokusy na branku byl nejaktivnějším střelcem spolu s hvězdami Penguins Sidneym Crosbym, Jevgenijem Malkinem a obráncem Brianem Dumoulinem rovněž z poraženého týmu.

Flames, kteří přerušili sérii čtyř porážek, se v druhé třetině dostali do vedení už 5:2 a Pittsburghu nepomohly při finiši ani Malkinovy dvě branky. Malkin, který se vrátil do hry po jednozápasovém disciplinárním trestu, si připsal celkem tři body.

St. Louis vyhrálo už devátý zápas v řadě. Tentokrát to odneslo Colorado, které 44 minut drželo bezbrankový stav, než se Blues prosadili hned třikrát. Vladimir Tarasenko si připsal gól a asistenci a bodoval tak už pojedenácté za sebou. Jake Allen potřeboval na čisté konto 32 zákroků.

Mrázek hvězdou utkání

Nepřekonán zůstal také Darcy Kuemper, jenž přispěl 21 zákroky k výhře Arizony 2:0 nad Torontem. Andrej Vasilevskij dokonce potřeboval na tentýž úspěch o jeden zákrok méně. Tampa i díky dvěma asistencím Ondřeje Paláta vyhrála nad Montrealem 3:0. Po dvou asistencích si připsal také David Krejčí, jeho Boston porazil Los Angeles 4:2.

V sobotních kláních se mohl pochlubit nulou v kolonce inkasovaných gólů také jeden český gólman. Petr Mrázek pochytal 33 pokusů Dallasu, včetně jednoho od krajana Radka Faksy. Carolina se tak mohla radovat z vítězství 3:0. Mrázek tak byl po právu vyhlášen mužem zápasu.

Patrick Kane bodoval už v 17. střetnutí po sobě, jeho gól a asistence však Chicagu nestačily a Columbus s Lukášem Sedlákem v sestavě vyhrál 5:2.

Ottawa zdolala Winnipeg 4:3 po prodloužení, když hned tři branky vstřelila v přesilových hrách. Ostrované si poradili s trápícím se Edmontonem 5:2. San Jose s Tomášem Hertlem a Radimem Šimkem v sestavě porazilo Vancouver 3:2, Vegas vyhrálo nad Nashvillem 5:1.

Výsledky NHL
Pittsburgh - Calgary 4:5 (1:1, 1:4, 2:0)
Branky: 46. a 55. Malkin, 18. Guentzel, 27. Crosby - 8. Mangiapane, 22. Frolík, 24. Czarnik, 37. Hamonic, 39. S. Bennett. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.667. Hvězdy zápasu: 1. Frolík (Calgary), 2. Malkin (Pittsburgh), 3. D. Ryan (Calgary).
Philadelphia - Detroit 6:5 v prodl. (1:1, 2:0, 2:4 - 1:0)
Branky: 23. a 62. Konecny, 5. Gostisbehere, 25. Laughton, 41. Voráček, 42. Patrick - 49. a 60. A. Mantha, 15. Nyquist, 43. Bertuzzi, 44. Vanek. Střely na branku: 32:38. Diváci: 19.342. Hvězdy zápasu: 1. Patrick (Philadelphia), 2. A. Mantha (Detroit), 3. Konecny (Philadelphia).
Colorado - St. Louis 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 45. Tarasenko, 45. Sanford, 59. Schwartz. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.706. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Varlamov (Colorado).
Arizona - Toronto 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 24. Galchenyuk, 26. J. Archibald. Střely na branku: 29:22. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. J. Archibald, 3. Galchenyuk (všichni Arizona).
Winnipeg - Ottawa 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. a 55. T. Myers, 3. B. Tanev - 2. Mark Stone, 34. Balcers, 41. Duchene, 64. Dzingel. Střely na branku: 26:41. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Ottawa), 2. T. Myers (Winnipeg), 3. Mark Stone (Ottawa).
NY Islanders - Edmonton 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 24. Pulock, 34. Filppula, 46. Barzal, 58. Lee, 59. B. Nelson - 40. Nugent-Hopkins, 51. Draisaitl. Střely na branku: 24:36. Diváci: 14.812. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Filppula, 3. D. Toews (všichni NY Islanders).
Carolina - Dallas 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. J. Williams, 9. B. McGinn, 57. Ferland. Střely na branku: 27:33. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, z 33 střel neinkasoval. Diváci: 14.369. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. B. McGinn, 3. J. Williams (všichni Carolina).
Chicago - Columbus 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky: 17. P. Kane, 40. J. Toews - 17. a 41. Panarin, 13. Dubois, 20. Atkinson, 56. Josh Anderson. Střely na branku: 41:30. Diváci: 22.196. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Bobrovskij, 3. Dubois (všichni Columbus).
Tampa Bay - Montreal 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Kučerov (Palát), 44. Gourde, 57. Tyler Johnson (Palát). Střely na branku: 37:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov, 3. Gourde (všichni Tampa Bay).
Vegas - Nashville 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 18. a 56. Pacioretty, 31. Pirri, 42. Theodore, 54. O. Lindberg - 45. Fiala. Střely na branku: 50:30. Diváci: 18.430. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. O. Lindberg, 3. M. Subban (všichni Vegas).
San Jose - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Meier, 32. Couture, 54. Pavelski - 5. Roussel, 45. Boeser. Střely na branku: 26:34. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Meier, 3. Couture (všichni San Jose).
Los Angeles - Boston 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 31. Kovalčuk, 56. Iafallo - 6. DeBrusk (Krejčí), 37. Marchand, 59. McAvoy (Krejčí), 60. Bergeron. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.30. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. T. Rask, 3. Marchand (všichni Boston).