Arizona - Detroit 3:1Mrázek vychytal výhru, Zadina stále čeká na bod

New York

Ani ve třetím utkání v hokejové NHL se 19letý útočník Filip Zadina nedočkal svého prvního bodu v NHL. Brankář Petr Mrázek se radoval z výhry Caroliny 4:3 nad Floridou po prodloužení.

Hokejisté Tampy se radují z gólu proti Ottawě.

Jamie Benn vstřelil v St. Louis hattrick a pomohl tak svém Dallasu k výhře 4:1. Roman Polák strávil na ledě přesně 23 minut a byl tak druhým nejvytíženějším bekem Hvězd, přes osmnáct minut odehrál jeho spoluhráč Radek Faksa.

Filip Zadina potřetí nastoupil do utkání NHL, na svůj první bod však stále čeká. Proti Arizoně jednou vystřelil na bránu, na ledě pobyl 15 a půl minuty, z toho téměř minutu v přesilové hře.

22letý kanadský gólman Sam Montembeault debutoval v NHL, když si v brankovišti Floridy připsal 22 zákroků proti Carolině, v jejíž bráně nechyběl Petr Mrázek. Tomu se dařilo o poznání lépe, protože k výhře 4:3 po prodloužení přispěl 31 zlikvidovanými pokusy domácích.

Tampa si v 66. duelu sezony připsala 50. vítězství, Ottawu zdolala 5:1. Nikdo jiný nedokázal získat 50 výher rychleji, Blesky tak dorovnaly rekord Detroitu ze sezony 1995-1996. Andrej Vasilevskij předvedl 36 zákroků.

Pittsburgh zvítězil nad Montrealem 5:1. Hned první gól Tučňáků dal Sidney Crosby, jenž se svou 440. trefou posunul na druhé místo v klubové tabulce střelců před Jaromíra Jágra. Kanadský centr navíc asistoval u dalších tří branek svého mužstva.

Králové z Los Angeles ukončili sérii deseti porážek výhrou 6:3 nad Chicagem. John Tavares a Mitchell Marnes si shodně připsali gól a dvě asistence při triumfu Toronta 5:1 nad Buffalem.

V klání mezi Bostonem a New Jersey padla jediná branka, kterou hned po dvou minutách hry vstřelil za Bruins Brad Marchand. Tuuka Rask potřeboval na udržení čistého konta jen 20 zákroků.

Výsledky NHL
Columbus - Edmonton 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 7. Kassian, 26. Currie, 29. Draisaitl, 35. Chiasson. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.628. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid, 3. Koskinen (všichni Edmonton).
Los Angeles - Chicago 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky: 3. a 59. D. Brown, 5. Walker, 16. Kovalčuk, 29. Kempe, 45. Leipsic - 19. a 23. Perlini, 27. C. Murphy. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Perlini (Chicago).
Toronto - Buffalo 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Branky: 5. Tavares, 20. Rielly, 36. Petan, 40. Zajcev, 59. Marner - 6. Pominville, 8. Sheary. Střely na branku: 32:37. Diváci: 19.088. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Marner, 3. Petan (všichni Toronto).
Boston - New Jersey 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 3. Marchand. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Marchand (oba Boston), 3. Blackwood (New Jersey).
Montreal - Pittsburgh 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky: 28. Gallagher - 9. a 27. Guentzel, 1. Crosby, 5. Malkin, 59. McCann. Střely na branku: 37:25. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Guentzel, 3. Murray (všichni Pittsburgh).
Tampa Bay - Ottawa 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 8. Hedman, 9. McDonagh, 24. Černák, 36. Kučerov, 42. Sergačjov - 10. Duclair. Střely na branku: 34:37. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Černák, 2. Kučerov, 3. Killorn (všichni Tampa Bay).
Florida - Carolina 3:4 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. a 46. Borgström, 12. Pysyk - 2. B. McGinn, 3. McKegg, 49. Pesce, 62. Aho. Střely na branku: 34:26. Brankář Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Diváci: 13.923. Hvězdy zápasu: 1. Borgström (Florida), 2. Aho (Carolina), 3. J. McGinn (Florida).
St. Louis - Dallas 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Pietrangelo - 17., 38. a 60. Jamie Benn, 19. J. Klingberg. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18.166. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. J. Klingberg, 3. Bishop (všichni Dallas).
Arizona - Detroit 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 6. J. Archibald, 16. Ekman-Larsson, 45. Hinostroza - 28. D. Larkin. Střely na branku: 44:23. Diváci: 15.552. Hvězdy zápasu: 1. Hinostroza, 2. Ekman-Larsson, 3. Kuemper (všichni Arizona).
Calgary - Minnesota 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 30. Monahan, 55. Hamonic - 4. E. Staal, 45. Read, 52. Suter, 59. Donato. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Monahan (Calgary), 3. Zucker (Minnesota).