Živě

Velký ruský večer v NHL. Ovečkin s Malkinem dosáhli při vzájemném souboji na milníky

13. března 2019 11:51 - Pittsburgh/Praha

Úterní večer a souboj mezi Pittsburghem a Washingtonem přinesl velké milníky pro ruský hokej. Při výhře Tučňáků 5:3 dosáhl díky dvěma asistencím na metu 1000 kanadských bodů (391+609) v NHL jejich útočník Jevgenij Malkin. Kapitán Capitals Alexandr Ovečkin zase zásluhou jedné finální přihrávky zaznamenal jubilejní 1200. bod v nejlepší hokejové soutěži.

 

Gene J. Puskar, ČTK/AP

Malkin se stal 88. hráčem historie NHL a pátým aktivní hokejistou s tisícovkou bodů. Z jeho krajanů tuto metu překonali Ovečkin, Sergej Fjodorov (1179), Alexandr Mogilnyj (1032) a Alexej Kovaljov (1029).

„Trochu to trvalo, v posledních týdnech jsem nějak zpomalil. Znervózňovalo mě to a jsem rád, že už jsem na tisícovku dosáhl a bude se mi teď normálně dýchat," usmíval se Malkin po vítězném utkání s Washingtonem a dosažené tisícovce.

„Je to šílené číslo. Vyrůstal jsem v malém městě a nikdy by mě nenapadlo, že budu hrát NHL, natož pak že v ní nasbírám tisíc bodů. Je to speciální den nejen pro mě, ale i mou rodinu a přátele," dodával Malkin.

Ovečkin na 1200. bod dosáhl jen dvě minuty po Malkinovi, když v 54. minutě po jeho přesilovkové střele uspěl s dorážkou Carlson. Ruský kanonýr se tak stal 49. hráčem historie s 1200 body (653+547).

Právě Ovečkin s Malkinem jsou teprve čtvrtým párem v historii NHL, kteří dosáhli na tisícovku bodů poté, co byli draftovanou jedničkou a dvojkou v témže roce. Před nimi to svedli jen Guy Lafleur a Marcel Dionne, Pierre Turgeon a Brendan Shanahan, Joe Thornton a Patrick Marleau.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..