Živě

Střídání s Rittichem? Upřímně, nesl jsem to těžce, přiznává kanadský gólman Calgary

25. dubna 2019 17:47 - Calgary/Praha

Celou sezonu udivovali hokejisté Calgary zámoří skvělými výkony a základní část NHL překvapivě zakončili prvenstvím v Západní konferenci. V play off se však Flames poroučeli hned v prvním kole, když proti Coloradu vyhráli jediný zápas. Jednou z hlavních otázek, které vedení klubu bezprostředně po vyřazení začíná řešit, je pozice gólmanů.

 

Larry MacDougal, ČTK/AP

V bráně Calgary v tomto ročníku zářil český gólman David Rittich, který se střídal s mnohem zkušenějším a daleko lépe placeným Mikem Smithem, jenž také dostal důvěru pro play off. Oběma borcům však končí smlouvy a kanadský tým tak musí přemýšlet, co bude dál.

Smith přiznává, že střídání s českým kolegou ne vždy dobře snášel. „Myslím si, že po pauze na All Star Game jsem předváděl své nejlepší a nejkonzistentnější výkony za celou sezonu," cituje Smithe server sportsnet.ca.

„Abych byl upřímný, to, že jsem někdy nehrál, jsem asi nenesl tak dobře, jak bych měl. Doléhalo to na mě mnohem víc, než bylo záhodno a ovlivňovalo to moji hru," přiznává sedmatřicetiletý gólman.

„Vždy chcete být ten hlavní. Jsem soutěživý chlap, mám za sebou spousty zápasů. Rittich ale pochopitelně prožíval také skvělou sezonu, což bylo pro klub jedině dobře," uznává.

Rittich ve statistikách svého parťáka předčil. Nastoupil k 45 zápasům, v nichž vychytal 27 výher s průměrem 2,61 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 91,1 procenta (Smith měl 89,8 procent a průměr 2,72 inkasovaných gólů).

Brankář Calgary David Rittich má za sebou skvělou sezonu.

Gary A. Vasquez, Reuters

Souhru se zkušeným kolegou si ale český brankář náramně pochvaluje. „Když jsem se s ním setkal, překvapilo mě, jak je vysoký a milý. Kdykoli se mi během utkání stalo něco dobrého nebo špatného, stál při mně," kvituje Rittich, který tuto sezonu považuje pro sebe jako „velký krok".

O tom, zda v Calgary podepíše nový kontrakt, ale zatím nic bližšího nechce prozradit. „Uvidíme, co se příští rok stane," mlží. Každopádně má jasno o tom, že neposílí český národním tým pro MS na Slovensku: „Většinu sezony jsem byl zraněný. Je to trochu smutné, ale na MS nejedu. Chci být připravený na letní kemp a příští sezonu."

roj, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..