Colorado - Nashville 9:4Český gólman slavil za mořem divokou výhru, pětkrát v NHL rozhodlo až prodloužení

New York/Praha

Divoké menu nabídla fanouškům NHL. Vítězství po přestřelce 9:4 slaví v brance Colorada Pavel Francouz, spokojený mohl být i gólman Calgary David Rittich. Plameny sfoukly na domácím ledě Ďábly z New Jersey 5:2. Zazářil útočník San Jose Tomáš Hertl, který gólem a dvěma asistencemi pomohl Žralokům k vítězství 6:5 nad Minnesotou. Jednou se za Sharks trefil i Radim Šimek. Útočník David Kämpf pomohl gólem svému Chicagu k výhře 5:2 nad Vancouverem. Jinak čeští hokejisté sbírali asistence. Jednu si připsal Martin Nečas v barvách Caroliny, Michal Kempný z Washingtonu, Jakub Voráček z Philadelphie či třeba Filip Chlapík v dresu Ottawy.

Český útočník San Jose Sharks Radim Šimek v obležení spoluhráčů, kteří mu gratulují ke vstřelené brance v utkání NHL.

Hokejisté Caroliny prohráli doma 2:4 s Jezdci z New Yorku, od třetí porážky v řadě je neuchránila ani asistence útočníka Martina Nečase. Ten přihrál Finu Ahovi při trefě na 2:3 v 56. minutě. V brance Hurikánů třikrát inkasoval český brankář Petr Mrázek, čtvrtý gól vstřelili Jezdci do odkryté klece.

Spokojení tak odjížděli domů obránce Libor Hájek a útočník Filip Chytil, který navíc vstřelil vítězný gól Jezdců. Carolina prohrála doma podruhé v řadě. Rangers naopak uspěli ve druhém duelu na ledě soupeře.

Florida sice dovedla duel s Washingtonem do prodloužení (4:4), ale tam padla. Jednou asistencí se blýskl v dresu vítězů český obránce Michal Kempný, když zaknihoval áčko už po pětadvaceti sekundách hry u gólu Carlsona. Ve třetí třetině si pak ještě odpykal dvouminutový trest za podražení. Útočník Jakub Vrána ani obránce Radko Gudas z týmu Capitals se do zápasových statistik nezapsali.

Hodně vidět byl ruský bohatýr Alexandr Ovečkin, jenž si připsal dva góly a jednu asistenci, dvakrát skóroval i jeho kanadský spoluhráč Tim Wilson. Ten po sedmnácti sekundách rozhodl i prodloužení.

Po šedesáti odehraných minutách neskončil zápas ve Philadelphii. Hokejisté Flyers nakonec doma zvítězili 3:2 v prodloužení nad Montrealem. Philadelphia vedla na začátku druhé třetiny po zásahu Van Riemsdyka (asistoval Jakub Voráček) už 2:0, hostům se ale povedlo do konce třetí třetiny srovnat. O výhře Flyers tak musel rozhodnout až po 55 sekundách prodloužení Sean Couturier.

Pořádný šok připravili fanouškům hráči Islanders. Ti vedli na vlastním ledě ve 30. minutě nad Pittsburghem už 3:0 a mířili za výhrou. Ve třetí dvacetiminutovce ale začali Tučňáci řádit a během chvíle srovnali. Pořádně vidět byl útočník Jared McCann, dal jeden gól a na dva další přihrál. O vítěznou trefu se pak postaral Bryan Rust a Penguins mohli slavit. Český útočník Dominik Simon se v barvách vítězů neprosadil.

Prodlouženou viděli v NHL i fanoušci v Torontu, které nakonec přemohlo Rytíře z Las Vegas. Zápas rozhodl v čase 62:33 hvězdný útočník John Tavares.

Domů po třetí třetině nešli ani příznivci Senátorů v Ottawě. Králové z Los Angeles totiž osm sekund před vypršením šedesáté minuty srovnali zásluhou Tylera Toffoliho na 2:2. Jenže v čase 63:12 vrátil radost do tábora Senators přesným zásahem Jean-Gabriel Pageau.

U druhého gólu ottawského celku si připsal asistenci Filip Chlapík, do statistik se zapsal vyloučením na dvě minuty za nedovolené bránění.

Chicago si na domácím ledě poradilo s Kosatkami z Vancouveru. K vítězství 5:2 mu pomohl jednou trefou i český útočník David Kämpf, když se trefil v oslabení v 58. minutě do odkryté branky Canucks. Blackhawks také udeřili dvakrát v početní převaze.

Arizona sice doma inkasovala v duelu s Columbusem už po čtrnácti sekundách hry, ale krátce poté, co se duel zlomil do druhé poloviny, otočila skóre. Nakonec ale v utkání plném zvratů slavil výhru 3.2 tým Blue Jackets.

Český gólman David Rittich v duelu s Ďábly z New Jersey inkasoval dva góly, ale nakonec s Plameny slavil vítězství 5:2. V barvách hostů si asistenci u druhého zásahu připsal útočník Pavel Zacha. Rittich zlikvidoval v utkání 21 střeleckých pokusů, oba góly inkasoval z přečíslení.

Pořádnou přestřelku rozpoutalo doma Colorado v bitvě s Nashvillem. První třetina ještě nevybočila z normálu a tým Avalanche, jehož branku střežil český brankář Pavel Francouz, vedl 2:1. Prostřední dvacetiminutovka ale nabídla gólovou smršť. Hosté nejprve dvakrát přinutili Francouze lovit touš ze své sítě, ale pak ještě před druhou sirénou nasypalo Colorado soupeři šest branek a vedlo 8:3.

Duel pak hokejisté Avalanche bez problému dotáhli do vítězného konce (9:4). Hattrickem se blýskl Fin Joonas Donskoi, gól a tři asistence zaknihoval útočník Nathan MacKinnon. Pavel Francouz inkasoval čtyřikrát z 24 střel.

Žraloci ze San Jose si doma poradili s Minnesotou, když vyhráli těsně 6:5. Po první třetině vedli o čtyři góly a hodně vidět byli i čeští hokejisté. V 6. minutě Tomáš Hertl přihrál na gól Meierovi a v polovině 19. minuty zvyšoval po asistenci Hertla už na 4:0 Radim Šimek.

Na začátku 38. minuty se pak při přesilovce Hertl sám zapsal do listiny střelců, zvyšoval na 5:1 pro tým Sharks, který po druhé části hry vedl dál o čtyři branky. Divoký finiš týmu Wild už stačil pouze na korekci výsledku.

Výsledky zápasů NHL
Carolina – NY Rangers 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 35. D. Hamilton, 56. Aho (Nečas) - 20. Panarin, 39. Lemieux, 42. Chytil, 59. Fox. Střely na branku: 47:19. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 58:04 minuty, inkasoval tři branky z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 13 878. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Bučněvič (oba NY Rangers), 3. Aho (Carolina)
Florida – Washington 4:5 po prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Vatrano, 15. Connolly, 21. Barkov, 39. Dadonov - 27. a 33. Ovečkin, 41. a 61. T. Wilson, 1. Carlson (Kempný). Střely na branku: 36:31. Diváci: 14 085. Hvězdy zápasu: 1. T. Wilson, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Barkov (Florida)
Islanders – Pittsburgh 3:4 po prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 1. Cizikas, 27. Clutterbuck, 30. Pelech - 47. a 64. Rust, 42. McCann, 49. Malkin. Střely na branku: 23:39. Diváci: 12 613. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Pelech (NY Islanders).
Philadelphia – Montreal 3:2 po prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. P. Myers, 21. J. van Riemsdyk (Voráček), 61. Couturier - 34. Chiarot, 45. S. Weber. Střely na branku: 43:24. Diváci: 16 788. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Couturier, 3. P. Myers (oba Philadelphia).
Toronto – Vegas 2:1 po prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 49. Matthews, 63. Tavares - 45. Pacioretty. Střely na branku: 37:38. Diváci: 19 218. Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Toronto), 2. M. Subban (Vegas), 3. Tavares (Toronto).
Ottawa - Los Angeles 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 38. Duclair, 50. Anisimov (Chlapík), 64. Pageau - 27. D. Brown, 60. Toffoli. Střely na banku: 33:28. Diváci: 9929. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Duclair, 3. A. Nilsson (všichni Ottawa)
Chicago - Vancouver 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Branky: 7. DeBrincat, 19. Shaw, 55. P. Kane, 58. Kämpf, 60. Saad - 22. J. T. Miller, 59. Virtanen. Střely na branku: 37:38. Diváci: 21 418. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Crawford, 3. D. Strome (všichni Chicago).
Arizona - Columbus 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 12. Söderberg, 33. Chychrun - 1. Nyquist, 38. Bemström, 51. Bjorkstrand. Střely na branku: 33:33. Diváci: 12 115. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand (Columbus), 2. Chychrun (Arizona), 3. Korpisalo (Columbus)
Calgary - New Jersey 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky: 24. D. Ryan, 30. Monahan, 35. Backlund, 40. Hanifin, 51. J. Gaudreau - 15. J. Hughes, 26. Gusev (Zacha). Střely na branku: 38:23. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procent. Diváci: 18 851. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Backlund, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary)
Colorado - Nashville 9:4 (2:1, 6:2, 1:1)
Branky: 26., 34. a 58. Donskoi, 1. Makar, 18. MacKinnon, 26. Graves, 27. Burakovsky, 28. Nieto, 31. Calvert - 13. Ellis, 22. F. Forsberg, 25. Duchene, 53. C. Smith. Střely na branku: 45:24. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání, inkasoval čtyři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procent. Diváci: 17 492. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. MacKinnon, 3. Graves (všichni Colorado)
San Jose - Minnesota 6:5 (4:0, 2:2, 0:3)
Branky: 1. Couture, 6. Meier (Hertl), 17. Sörensen, 19. Šimek (Hertl), 38. Hertl, 40. E. Kane - 36. Kunin, 38. E. Staal, 49. Hunt, 50. Donato, 56. Zucker. Střely na branku: 31:26. Diváci: 15 764. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Hertl (oba San Jose), 3. E. Staal (Minnesota)