Colorado - Chicago 3:5Kubalík rozhodl o výhře Chicaga, Gudas se trefil poprvé za Washington

dh, likSport.cz

Dominik Kubalík rozhodujícím gólem a asistencí pomohl Chicagu k výhře 5:3 nad Coloradem. Sobotní zápasy hokejové NHL přinesly také trefy Radka Gudase a Jakuba Voráčka.

Buffalo Sabres porazilo Los Angeles Kings 3:2.

Jakub Voráček připravil první gól už po třech minutách hry, když z rohu vlastního obranného pásma vyslal dlouhým křižným pasem do šance Kevina Hayese, jenž následně vyzrál na Marcuse Hogberga v bráně Ottawy.

Na konci druhé třetiny pak Voráček srovnával na 3:3 dorážkou rány Morgana Frosta. Letci nakonec dovedli utkání k výhře 5:4 po nájezdech, když jako jediný uspěl v rozstřelu Sean Couturier.

Radko Gudas vstřelil svůj první gól za Washington, v jehož dresu nastupuje od této sezony. Český tvrďák ve druhé třetině otevřel skóre duelu s Tampou Bay ranou od modré čáry přesně do horního růžku.

V polovině třetí části Tampa vyrovnala po asistenci Ondřeje Paláta, který jednou rukou prostrčil kotouč do střelecké šance Nikitovi Kučerovovi. Vedení vrátil domácím Dmitrij Orlov další bombou od modré čáry, tentokrát po asistenci Jakuba Vrány.

Boston prohrál třetí duel v řadě, tentokrát podlehl Nashvillu 3:4 po prodloužení. David Pastrňák se podílel asistencí na vyrovnání při hře bez brankáře, které přineslo Medvědům alespoň bod. Havířovský rodák vypálil krátkým příklepem zpoza kruhu a Patrice Bergeron ještě změnil dráhu letu kotouče.

Dominik Kubalík měl velký podíl na výhře Chicaga, které po dvou třetinách prohrávalo v Coloradu 1:3. Hosté snížili necelých devět minut před koncem, Kubalík na modré čáře přiťukl Patricku Kaneovi a ten následně dovedl akci až do gólové oslavy.

Tři minuty před koncem vstřelil Kubalík rozhodující branku, když napálil do sítě Toewsovu přihrávku zpoza brány. Na konečných 5:3 upravil při soupeřově hře bez brankáře Connor Murphy střelou přes celé hřiště po přihrávce Davida Kämpfa.

Pavel Zacha asistoval u jediné branky New Jersey, které prohrálo v Columbusu 1:5. Noel Acciari vstřelil sedmý gól v posledních třech kláních, tentokrát pomohl Floridě porazit Carolinu 4:2. Za poražené si připsal asistenci Jakub Nečas, Petr Mrázek inkasoval čtyřikrát z 22 střel.

Toronto porazilo Detroit 4:1 i díky 29 zákrokům Michaela Hutchinsona. Edmonton vyhrál 4:3 nad Montrealem.

Buffalo o své výhře rozhodlo v 59. minutě, když třetí gól vstřelil Victor Olofsson. V poslední minutě se zapsal mezi střelce ještě Dustin Brown, ten už dokázal ale jen snížit na 2:3.

Anaheim uspěl v přestřelce s Islanders, když se z výhry radoval také Ondřej Kaše. Ten odehrál dvacet minut, bodově se neprosadil.

V Minnesotě zavládl smutek, jasnou záležitost zde předvedl Winnipeg, který vyhrál přesvědčivě 6:0, dva góly si připsal Patrik Laine.

Výsledky NHL
Buffalo - Los Angeles 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 28. Ristolainen, 37. Scandella, 59. Olofsson - 22. A. Kempe, 60. D. Brown. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.484. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Scandella (oba Buffalo), 3. A. Kempe (Los Angeles).
NY Islanders - Anaheim 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. Lee, 18. B. Nelson, 30. Barzal, 35. Leddy, 54. Pulock - 35. a rozhodující nájezd Silfverberg, 17. Comtois, 18. Carrick, 26. Henrique, 51. Fowler. Střely na branku: 33:28. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (Anaheim), 2. Leddy (Islanders), 3. Silfverberg (Anaheim).
Minnesota - Winnipeg 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Branky: 31. a 47. Laine, 15. Wheeler, 20. Scheifele, 42. Ehlers, 48. L. Shaw. Střely na branku: 31:31. Diváci: 17.319. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Hellebuyck, 3. Morrissey (všichni Winnipeg).
Boston - Nashville 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 40. a 59. Bergeron (na druhou Pastrňák), 28. P. Lindholm - 33. a 49. Josi, 48. F. Forsberg, 65. Ellis. Střely na branku: 32:39. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Ellis (oba Nashville), 3. Bergeron (Boston).
Toronto - Detroit 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 38. a 49. Hyman, 43. a 54. Matthews - 59. Bertuzzi. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19.080. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Hyman, 3. Matthews (všichni Toronto).
Ottawa - Philadelphia 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. a 51. Ennis, 27. Borowiecki, 39. Duclair - 22. a 42. J. van Riemsdyk, 4. K. Hayes (Voráček), 40. Voráček, rozhodující sam. nájezd Couturier. Střely na branku: 34:38. Diváci: 11.203. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk (Philadelphia), 2. Ennis (Ottawa), 3. Voráček (Philadelphia).
Washington - Tampa Bay 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 25. Gudas, 54. Orlov (Vrána), 58. Dowd - 50. Kučerov (Palát). Střely na branku: 35:27. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Holtby (oba Washington), 3. McElhinney (Tampa Bay).
Carolina - Florida 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 50. Niederreiter, 53. Wallmark (Nečas) - 8. Dadonov, 32. B. Boyle, 41. Huberdeau, 51. Acciari. Střely na branku: 44:22. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 81,82 procent. Diváci: 18.224. Hvězdy zápasu: 1. Driedger, 2. B. Boyle (oba Florida), 3. Niederreiter (Carolina).
Columbus - New Jersey 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 1. a 9. Bjorkstrand, 34. Gavrikov, 58. Werenski, 59. Nyquist - 16. Butcher (Zacha). Střely na branku: 40:22. Diváci: 17.188. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. Gavrikov, 3. Korpisalo (všichni Columbus).
Edmonton - Montreal 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 2. Draisaitl, 12. J. Archibald, 36. McDavid, 48. Sheahan - 15. Petry, 29. Danault, 42. Domi. Střely na branku: 26:26. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Petry (Montreal), 3. J. Archibald (Edmonton).
Colorado - Chicago 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)
Branky: 23. a 40. Calvert, 7. Graves - 21. J. Toews, 52. P. Kane (Kubalík), 52. Dach, 57. Kubalík, 60. C. Murphy (Kämpf). Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.056. Hvězdy zápasu: 1. J. Toews (Chicago), 2. Calvert (Colorado), 3. P. Kane (Chicago).
Vancouver - Pittsburgh 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Virtanen, 18. J. T. Miller, 37. E. Pettersson, 55. Boeser - 36. Guentzel. Střely na branku: 14:29. Diváci: 18.285. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. E. Pettersson, 3. Markström (všichni Vancouver).
San Jose - St. Louis 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
Branky: 21. Burns (Hertl), 36. Noesen - 52. a 60. Pietrangelo, 23. Kyrou, 26. Schwartz, 59. R. O'Reilly. Střely na branku: 36:28. Diváci: 16.065. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Pietrangelo, 3. Allen (všichni St. Louis).