Živě

Brutální, úplně jsem se otřásl. Neexistuje žádná omluva! Voráčkovi spílají za faul, jímž vyřadil soupeře

22. ledna 2020 11:11 - Philadelphia/Praha

Dvě tváře ukázal v úterním domácím utkání NHL proti Pittsburghu český hokejový útočník Philadelphie Jakub Voráček. I díky povedenému úvodnímu gólu ze 26. minuty byl po výhře 3:0 vyhlášen druhou hvězdou zápasu, v první třetině ale předvedl zákrok, za nějž mu nejen fanoušci Tučňáků spílají.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Nehorázné. Brutální. Hodně špinavý zákrok, pro který neexistuje žádná omluva. Mohl tím zmařit kariéru protihráče. Voráčka považuji za slušného hráče, ale úplně jsem se otřásl, zcela jasně úmyslný pohyb. Vypadalo to opravdu zle.

To je jen výběr z komentářů, které mezi fanoušky na diskuzních fórech zámořských serverů po Voráčkově faulu na obránce Pens Chada Ruhwedela převažují.

Co se vlastně přihodilo? Do konce první třetiny zbývalo necelých osmdesát vteřin, když se Ruhwedel snažil ve středním pásmu rukavicí zachytit kotouč, který vzduchem plachtil za něj. Do souboje se v tu chvíli zapojil i Voráček a svého protivníka zasáhl kolenem na koleno.

Ze záběrů kamer se zdálo, že kladenský odchovanec se střetu mohl vyhnout, místo toho své koleno naopak vytrčil. Devětadvacetiletý americký zadák skončil s bolestivou grimasou na ledě a následně zamířil rovnou do kabiny. V průběhu utkání se ale do hry ještě vrátil.

Voráček obdržel dvouminutový trest za podrážení, většímu postihu unikl. U části hokejových příznivců se dočkal zastání. „Vypadalo to opravdu špatně, ale pochybuji, že by si řekl, že teď úmyslně vyřadí zákrokem kolenem někoho ze hry," napsal jeden z fanoušků.

Večer jak z partesu! Krejčí, Voráček i české duo z Caroliny, ti všichni zářili

Není ovšem vyloučené, že se celou situací začne zabývat Oddělení hráčské bezpečnosti NHL, které může Voráčkovi dodatečně zastavit činnost či mu udělit finanční pokutu.

škv, Sport.cz

Měl by být Jakub Voráček za svůj faul dodatečně potrestán?


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..