Rubriky:

NHL

Byla to dlouhá cesta, musel jsem si toho hodně projít, říká Rittich o své účasti na All-Star Game

26. ledna 2020 12:08 - Praha/St.Louis

Spolu s Tomášem Hertelm slavil vítězství Pacifické divize v Utkání hvězd NHL. Chytal skvěle a po zápase se rozpovídal o tom, jak si celý víkend užil, a že případné peníze z výhry, kterou vystřelil Tomáš Hertl, by částečně pokryly náklady spojené s předčasně ukončenou dovolenou, na které byl s manželkou a ze které se taky na Utkání hvězd přesouval. Zápas hvězd mu však dovolenou skvěle vynahradil.

Sport.cz

Na otevřenou hru je ze sezony zvyklý, takže to pro něj nebylo žádné překvapení. Do prvního zápasu své divize nastupoval za vyrovnaného stavu 4:4 a za svá záda pustil jen jeden gól od vítěze včerejší nové kategorie dovednostních soutěží, Patricka Kanea. Jeho spoluhráč Tomáš Hertl v zápase zazářil čtyřmi góly.

S ním, ale i se svým soupeřem z Atlantické divize Davidem Pastrňákem si užil společnou večeři a pochvaloval si, jak skvělé bylo potkat se se všemi hráči, kteří jsou v sezoně jeho rivaly.

Brankář David Rittich se nenechal svými českými kolegy zahanbit a předvedl několik skvělých zákroků a i on byl jedním ze strůjců úspěchu Pacifické divize.

Jeff Roberson, ČTK/AP

Ještě "nedávno" hrál hokejovou extraligu za Mladou Boleslav a dnes sedí v kabině s nejlepšími hráči světa. "Musel jsem se toho hodně naučit, měl jsem k tomu výborný lidi, který mi k tomu pomohli," komentuje situaci Rittich. "Od každýho trenéra, když si člověk vezme 10 procent, tak mu to pomůže a já se snažím pracovat na tom, abych byl každý rok lepší," dodal sedmadvacetiletý golman.

Na celý rozhovor se můžete podívat v přiloženém videu.

bp, Marian Hajda, Sport.cz, Právo

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..