Anaheim se po Bouwmeesterově kolapsu utká se St. Louis 11. března

škvČTK

Zápas NHL mezi hokejisty Anaheimu a St. Louis, který během minulého týdne předčasně ukončil kolaps obránce hostujících Blues Jaye Bouwmeestera, se odehraje 11. března. Duel byl přerušen v průběhu první třetiny po necelých 13 minutách za stavu 1:1, hrát se ale bude znovu od začátku.

Jay Bouwmeester (19) ze St. Louis ve chvíli, kdy byl v zápase v Anaheimu na ledě.

se v úterním utkání v Anaheimu zhroutil na střídačce. Na pomoc mu okamžitě přispěchaly lékařské týmy obou klubů. Záchranáři museli použít i defibrilátor, aby obnovili činnost srdce.

Při převozu do nemocnice už byl loňský vítěz Stanleyova poháru opět při vědomí a komunikoval. Lékaři následně umístili šestatřicetiletému kanadskému obránci do hrudníku kardioverter-defibrilátor, který bude hlídat jeho srdeční rytmus.

Vedení NHL po stanovení nového termínu posunulo také domácí souboj obhájců Stanley Cupu s Floridou. Původně k němu měli Blues nastoupit 10. března, hrát se ale bude už o den dříve. Anaheimští Ducks si naproti tomu zahrají dva dny po sobě před svými diváky, neboť 10. března hostí Ottawu.