Živě

Slovenský brankář bude v NHL dál chytat za Boston

2. května 2020 08:48 - Boston

Slovenský hokejový brankář Jaroslav Halák podepsal v pátek v NHL novou smlouvu s Bostonem. Roční kontrakt mu zaručuje příjem 2,25 milionu dolarů. Čtyřiatřicetiletý bratislavský rodák se tak po vypršení současné dvouleté smlouvy letos nestane nechráněným volným hráčem.

 

Boston Bruins

Halák se Bruins upsal jako volný hráč v červenci 2018, aby kryl záda finské týmové jedničce Tuukkovi Raskovi. A svou roli v týmu Bruins, který před přerušením sezony kvůli pandemii koronaviru nashromáždil nejvíce bodů ze všech týmů ligy, plnil na výbornou.

V tomto ročníku zatím Halák zasáhl do 31 zápasů a vychytal 18 výher. V průměru inkasoval 2,39 gólu na zápas, úspěšnost zákroků měl 91,9 procenta a třikrát udržel čisté konto.

Ruský obránce Zub podepsal roční smlouvu s Ottawou

Celkem má Halák v NHL, do níž si ho vybral při draftu v roce 2003 až z 271. pozice Montreal, bilanci 520 zápasů, z nichž 500 zahajoval, a 272 vychytaných výher při průměru 2,48 obdržených branek na zápas a úspěšnosti zákroků 91,6 procenta. V 50 vystoupeních uhájil nulu. V play off si zachytal ve 30 zápasech, průměr má 2,39 a úspěšnost zásahů 92,4.

Vedle Canadiens a Bruins oblékal také dresy St. Louis, Washingtonu a New York Islanders. Jako hráč Blues dosáhl spolu s parťákem Brianem Elliottem před osmi lety na William M. Jennings Trophy, která je určena pro gólmany z týmu s nejnižším počtem inkasovaných branek v základní části NHL.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..