Eliáš s Rozsívalem přispěli góly k výhrám svých týmů

Ani ve svém čtvrtém zápase nového ročníku NHL nenašli hokejisté Rangers přemožitele. K výhře na ledě Philadelphie výraznou měrou přispěla parádní první třetina v podání Jezdců. Svěřenci kouče Reeneyho ji vyhráli 4:0. Přesto se ve zbytku duelu museli o výhru strachovat. Na konečném vítězství 4:3 pro hosty se podílel i obránce Michal Rozsíval, jehož branka ze sedmnácté minutyse později ukázal jako vítězná.

Jezdci tak zažívají nejpovedenější vstup do sezóny od ročníku 1983. Tehdy se jim podařilo úspěšně zvládnout pět úvodních zápasů. Pro Philadelphii byl sobotní zápasem vůbec tím prvním v tomto ročníku.

Na utkání nebude v dobrém vzpomínat domácí gólman Martin Biron, který v brance vydržel jen sedmnáct minut, než ho čtvrtým gólem vyhnal na střídačku Rozsíval. To jeho protějšek Stephen Valiquette, jenž dostal překvapivě přednost před Švédem Lundqvistem, potvrdil, že proti Letcům se mu daří. Vítězně vyšel pětkrát ze sedmi duelů.

Eliáš nastartoval obrat Ďáblů

Ještě tři minuty před koncem základní hrací doby prohrávalo New Jersey na ledě posledního finalisty Stanley Cupu z Pittsburghu 0:1. Pak ale svou trefou zavelel k obratu Patrik Eliáš, který si tak ve druhém utkání připsal druhý gól. V prodloužení zápas definitivně překlopil na stranu Ďáblů Parise. Výhra hostů je zasloužená i při pohledu na poměr střel. Zatímco New Jersey jich vyslalo čtyřicet devět, Tučňáci se zmohli jen na patnáct pokusů.

Kanadské derby mezi Torontem a Montrealem skončilo pro domácí debaklem, Javorové listy utrpěly krutou prohru 1:6. Úvodní gól utkání zaznamenal ve dvanácté minutě obránce Montrealu Roman Hamrlík. Hvězdou utkáni byl ovšem vyhlášen Sergej Kosticyn, který ke dvěma brankám připojil i jednu asistenci.

Zedník se po děsivém zranění vrátil na led

Po nevydařeném pátečním zápase na půdě Caroliny, kde inkasoval šest branek, si gólman floridských Panterů Tomáš Vokoun spravil náladu. Jedenatřiceti úspěšnými zákroky přispěl k výhře svého týmu 3:2 po prodloužení nad hostující Atlantou. Premiéru v NHL si v dresu Floridy odbyl Michael Frolík.

Bouřlivé ovace sklidil před startem zápasu Richard Zedník. Slovenský útočník zasáhl do zápasu poprvé od děsivého únorového zranění, kdy mu, dnes již bývalý spoluhráč, Olli Jokinen bruslí prořízl krční tepnu. Návrat na led oslavil Zedník stylově. Připsal si dvě gólové přihrávky a podle trenéra DeBoera patřil k nejlepším hráčům Panterů.

Plíhal vstřelil vítězný gól Žraloků

Washington sice už ve dvanácté minutě doma prohrával s Chicagem 0:2, povedl se mu ale dokonalý obrat. Na konečné výhře 4:2 má největší zásluhu Alexandr Ovečkin. Nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč minulé sezóny vsítil dvě branky - své premiérové v letošním ročníku. Vítězný gól San Jose v zápase proti Los Angeles, který Žraloci vyhráli 3:1, vstřelil Tomáš Plíhal.

Toronto - Montreal 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)
Branky: 32. Jason Blake - 23. a 29. S. Kosticyn, 12. Hamrlík, 13. Kovaljov (Plekanec), 25. Tanguay, 32. Latendresse. Střely na branku: 25:34. Diváci: 19 370.
Ottawa - Detroit 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 7. Picard (Kuba), 39. Foligno - 52. a 59. Franzén, 12. Filppula. Střely na branku: 22:41. Diváci: 20 182.
NY Islanders - St. Louis 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
Branky: 3. Comrie, 14. Hunter, 16. Bergenheim, 20. Hilbert, 60. Guerin - 18. Boyes, 48. Tkachuk. Střely na branku: 34:26. Diváci: 16 234.
Philadelphia - NY Rangers 3:4 (0:4, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Hartnell, 37. Gagne, 46. M. Richards - 5. Žerděv, 6. Betts, 9. Sjöström, 17. Rozsíval. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19 623.
Washington - Chicago 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 26. a 59. Ovečkin, 14. Bradley, 56. Laich - 1. Versteeg (Havlát), 12. Skille. Střely na branku: 34:21. Diváci: 18 277.
Florida - Atlanta 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. a 64. Booth, 21. Weiss - 10. Vjačeslav Kozlov, 37. Jason Williams. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 33 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Střely na branku: 39:33. Diváci: 18 401.
San Jose - Los Angeles 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 22. Setoguchi, 38. Plíhal, 42. Pavelski (M. Michálek) - 7. Frolov. Střely na branku: 41:13. Diváci: 17 496.
Tampa Bay - Carolina 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 9. Recchi, 11. Niskala (Prospal), 30. Lecavalier - 50. a 65. E. Staal, 40. Brind'Amour, 42. Cullen. Střely na branku: 29:46. Diváci: 18 552.
Nashville - Dallas 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 11. a 57. Arnott (na obě Erat), 1. Weber - 3. Daley. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17 113.
Minnesota - Boston 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Branky: 19. a 33. Belanger, 25. Bergeron, 31. Miettinen - 52. a 59. Savard, 9. Kessel. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18 568.
Pittsburgh - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Šatan - 58. Eliáš, 65. Parise. Střely na branku: 15:49. Diváci: 17 132.
Phoenix - Columbus 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. O. Jokinen, 19. Mueller (Hanzal), 27. Yandle - 25. Brassard. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17 125.
Calgary - Vancouver 4:5 v prodl. (3:1, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Roy, 10. Bertuzzi, 11. Bourque, 35. Cammalleri - 3. a 47. D. Sedin, 30. Rypien, 31. Kesler, 64. Demitra. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19 289.