Gól Fleischmanna zahájil obrat Washingtonu v Pittsburghu

NEW YORK

Trefa českého útočníka Tomáše Fleischmanna zahájila obrat hokejistů Washingtonu na ledě Pittsburghu. Tučňáci vedli už 3:0, přesto prohráli 3:4. Ve čtvrtečních zápasech se trefili i Milan Hejduk z Colorada a Václav Prospal z Tampy Bay. Nevydařené utkání má za sebou Tomáš Vokoun, jenž v brance Floridy vydržel jen dvě třetiny a pak byl po čtyřech inkasovaných gólech střídán.

Pohotová bekhendová dorážka Tomáše Fleischmanna zahájila stíhací jízdu Washingtonu v Pittsburghu, kterému nepomohly ani tři využité přesilovky. Kopřivnický rodák snížil na 1:3 a Capitals díky trefě Boyda Gordona z 56. minuty zvítězili na ledě svého neoblíbeného soupeře 4:3. Tučňáci porazili Washington desetkrát z posledních dvanácti vzájemných zápasů. Vítězný gól musel potvrdit videorozhodčí, střela Gordona se odrazila od zadní části brankové konstrukce a hra pokračovala další dvě minuty.

Ani gól a asistence Václava Prospala nepomohly Tampě Bay vyhrát zápas proti New York Islanders. Zkušený forvard nejprve ve třetí třetině přihrál Lecavalierovi a poté využil přesilovku, Ostrované ale v nastavení vstřelili díky Trentu Hunterovi vítězný gól. Při akci chyboval německý brankář Olaf Kölzig, kterému nevyšla rozehrávka. Frans Nielsen našel Huntera a ten svým druhým gólem v zápase rozhodl.

Hejduk využil přesilovku

Milan Hejduk pomohl gólem k vítězství Colorada proti Philadelphii 5:2. Český forvard využil přesilovku, což se podařilo i jeho slovenským spoluhráčům Marku Svatošovi a Paulu Šťastnému. První zápas v dresu Colorada oslavil vítězstvím brankář Andrew Raycroft.

Nevydařené utkání má za sebou český brankář Floridy Tomáš Vokoun. Ten proti Minnesotě odchytal jen dvě třetiny, pak jej po čtyřech inkasovaných gólech vystřídal Craig Anderson. Jednou asistencí k výhře Minnesoty 6:2 přispěl Tomáš Mojžíš, hosté využili tři přesilovky. Gól a čtyři asistence zaznamenal finský útočník Mikko Koivu.

Obhájce Stanley Cupu Detroit prohrál s Vancouverem 3:4 po prodloužení, které už po 27 sekundách rozhodl Alex Burrows. Domácí hokejisté postrádali zraněného útočníka Henrika Zetterberga.

Brodeur stíhá Sawchuka

Jediný gól rozhodl zápas Atlanty s New Jersey. V přesilovce v závěru druhé třetiny se trefil hostující veterán Brian Rolston a pomohl tak gólmanu Martinu Brodeurovi opět se přiblížit rekordu Terryho Sawchuka v počtu vychytaných nul. Brodeur vychytal 97. shut out a k dostižení legendárního brankáře mu jich chybí jen šest.

St. Louis smetlo Dallas 6:1, přestože prohrálo na střely 23:30. Bluesmani nastříleli šest gólů poprvé od ledna, třikrát se trefili domácí obránci.

Atlanta - New Jersey 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 39. Rolston. Zásahy brankářů: Lehtonen 35/34 - Brodeur 25/25. Diváci: 11 293. Hvězdy utkání: Brodeur (NJD), Lehtonen (ATL), Rolston (NJD).
Pittsburgh - Washington 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Branky: 13. Goligoski, 20. Malkin, 22. Šatan (Sýkora) - 26. Fleischmann, 44. Sjomin, 50. Nylander (Fleischmann), 56. Gordon. Zásahy brankářů: Fleury 30/26 - Theodore 26/23. Diváci: 17 030. Hvězdy utkání: Sjomin (WSH), Malkin (PIT), Nylander /WSH).
Tampa Bay - New York Islanders 3:4 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 44. Lecavalier (Prospal), 53. Prospal (Krajíček), 55. Malone - 54. a 61. Hunter, 3. Comrie, 34. Weight. Zásahy brankářů: Kölzig 36/32 - MacDonald 36/33. Diváci: 14 420. Hvězdy utkání: Hunter (NYI), Weight (NYI), Prospal (TB).
Florida - Minnesota 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
Branky: 25. Boynton, 35. Skrastinš - 34. a 47. Miettinen (na první Mojžíš), 12. Brunette, 23. K. Johnsson, 36. Pouliot, 56. M. Koivu. Brankář Tomáš Vokoun odchytal 40 minut, obdržel 4 góly z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 81,8%. Zásahy brankářů: Vokoun 22/18, Anderson 12/10 - Bäckström 26/24. Diváci: 12 106. Hvězdy utkání: M. Koivu (MIN), Miettinen (MIN), Skrastins (FLA).
Detroit - Vancouver 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. Holmström, 24. Rafalski, 32. Cleary - 6. Hansen, 11. Kesler, 43. Raymond, 61. Burrows. Zásahy brankářů: Osgood 29/25 - Luongo 35/32. Diváci: 19 011. Hvězdy utkání: Burrows (VAN), Dacjuk (DET), Kesler (VAN).
St.Louis - Dallas 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branky: 13. Tkachuk, 16. McKee, 23. Y. Stastny, 33. Boyes, 38. Wagner, 53. Brewer - 17. Barch. Zásahy brankářů: Legace 30/29 - Turco 18/13, Stephan 5/4. Diváci: 18 550. Hvězdy utkání: Tkachuk, McClement, McKee (všichni STL).
Colorado - Philadelphia 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 10. Clark, 17. Svatoš, 26. Hejduk, 40. McCormick, 53. P. Stastny - 25. Gagne, 29. M. Richards. Zásahy brankářů: Raycroft 18/16 - Biron 34/29. Diváci: 18 007. Hvězdy utkání: Sakic, Wolski, McCormick (všichni COL).