Quenneville oslavil s Chicagem první výhru

NEW YORK/PRAHA

Hokejisté Chicaga vyhráli v utkání NHL nad Vancouverem 4:2. Premiérové vítězství v novém působišti tak oslavil trenér Joel Quenneville. Ve druhém nedělním zápase zvítězila Carolina v Anaheimu 3:1.

Přesilové hry pomohly hokejistům Chicaga k vítězství nad Vancouverem 4:2. První vítězství v novém angažmá si tak připsal kouč Joel Quenneville. Dvakrát se trefil Patrick Sharp, gól a dvě přihrávky zaznamenal nejlepší nováček loňské sezóny Patrick Kane. Martin Havlát v dresu domácích se tentokrát neprosadil, jeden ze dvou gólů hostů zaznamenal Slovák Pavol Demitra.

Dvaatřicet zákroků Michaela Leightona pomohlo hokejistům Caroliny k vítězství 3:1 na ledě Anaheimu. Hurricanes odehráli druhý ze šesti zápasů v řadě na hřištích soupeřů, v pátek první prohráli v prodloužení v Los Angeles. V poslední minutě pečetil skóre do prázdné branky Eric Staal. Carolina se v Anaheimu představila poprvé od 6. prosince 2005.

Chicago - Vancouver 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 16. a 54. Sharp, 11. Seabrook, 47. Kane - 10. Demitra, 56. H. Sedin. Zásahy brankářů: Huet 30/28 - Luongo 26/22. Diváci: 21 193. Hvězdy utkání: Sharp, Kane, Huet (všichni Chicago).
Anaheim - Carolina 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 35. Beauchemin - 6. Bayda, 39. Brind'Amour, 60. E. Staal. Zásahy brankářů: Giguere 23/21 - Leighton 33/32. Diváci: 16 847. Hvězdy utkání: Leighton (Carolina), Pronger, Selänne (oba Anaheim).