Hejda pomohl Columbusu zdolat Montreal a stal se hvězdou utkání

Až po samostatných nájezdech uspěli hokejisté Columbusu na domácím ledě proti Montrealu v pátečním utkání NHL, když se pod konečnou výhru 4:3 podepsal dvěma asistencemi český obránce Jan Hejda. Také za to si třicetiletý pražský rodák získal ocenění druhé hvězdy utkání. Dvě přihrávky na gól si v zápase připsal i útočník Montrealu Tomáš Plekanec.

Velkou měrou se na výhře Columbusu podílel mladý brankář Mason, jenž si připsal 34 úspěšných zásahů, z toho hned 18 v první třetině. Navíc v samostatných nájezdech lapil oba pokusy Canadiens. Mason si tak připsal při svém druhém utkání v NHL druhou výhru. „Je to opravdu úžasné. Dva zápasy, dvě vítězství. Tady si není na co stěžovat,“ těšilo po pátečním vystoupení dvacetiletého gólmana Steve Masona.

Columbusu proti Montrealu vyšla dobře třetí třetina, když jeho hráči během jedné minuty otočili z 1:2 na 3:2. Jak na vyrovnávací branku Methota, tak na úspěšnou trefu Modina přihrával právě český rodák Hejda. O tom, že se na ledě Columbusu bude prodlužovat rozhodl v poslední minutě Plekanec, jenž svou druhou asistencí vybídl k vyrovnání Kosticyna. O výhře domácích potom v samostatných nájezdech rozhodl Huselius.

Kotalík viděl úspěch soupeře v jednoduchosti

Ani Kotalíkova branka v 19. minutě nepomohla hokejistům Buffala porazit na vlastním hřišti Atlantu. Hosté nakonec slavili výhru až v prodloužení, když se podruhé v utkání trefil Jason Williams. „Hokejisté Atlanty dobře bruslili a hráli jednoduchý hokej,“ poznal recept úspěchu hostů útočník Buffala Aleš Kotalík. „V zápase stálo všechno při nich,“ dodal.

Hokejisté Dallasu šli od počátku utkání za vítězstvím na ledě Anahaimu, kde nakonec slavili výhru 5:2. Utkání mezi Carolinou a Ottawou už bylo o poznání vyrovnanější, když domácí rozhodli o svém vítězství 2:1 až dvě minuty před koncem.

Výsledky pátečních zápasů NHL:
Carolina - Ottawa 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 52. Seidenberg, 58. Corvo - 39. Fisher. Zásahy brankářů: Leighton 23/22 - Gerber 30/28. Diváci: 15 206. Hvězdy utkání: Corvo, Seidenberg, Leighton (všichni CAR)
Anaheim - Dallas 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 18. Morrison, 51. Pronger - 11., 22. a 26. Parrish, 8. Brunnström, 50. B. Richards. Zásahy brankářů: Giguere 13/9, Hiller (od 25:52) 13/12 - Turco 30/28. Diváci: 17 048. Hvězdy utkání: Parrish, Richards (oba DAL), Kunitz (ANA).
Buffalo - Atlanta 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. MacArthur, 19. Kotalík, 28. Afinogenov, 36. Vanek - 5. a 61. Jason Williams, 24. a 36. Little, 49. White. Zásahy brankářů: Miller 26/21 - Hedberg 32/28.. Diváci: 18 466. Hvězdy utkání: Vanek (BUF), Little (ATL), Roy (BUF).
Columbus - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 7. Umberger, 46. Methot (Hejda), 46. Modin (Hejda), rozhodující sam. nájezd Huselius - 16. Tanguay (Lang), 43. Brisebois (Plekanec), 60. S. Kosticyn (Plekanec). Zásahy brankářů: Mason 37/34 - Halák 28/25. Diváci: 14 603. Hvězdy utkání: Mason, Hejda, Brassard (všichni CLS).