Rubriky:

NHL

Vedení Montrealu ocenilo gólmana Roye, jeho dres visí pod stropem

23. listopadu 2008 11:12 - MONTREAL

Vedení Montrealu Canadiens před sobotním utkáním NHL s Bostonem slavnostně vyřadilo dres s číslem 33, který patřil brankáři Patricku Royovi, a vyvěsilo ho pod strop haly mezi trikoty dalších legend. V kanadském klubu třiačtyřicetiletý brankář zahájil kariéru a nyní se zařadil po bok dalších 14 hráčů Canadiens, jejichž slavné dny si budou diváci navždy připomínat.

Stejné pocty se Royovi dostalo před časem i v jeho pozdějším působišti Coloradu. S Montrealem se přitom Roy neloučil v roce 1995 v dobrém, když byl vyměněn do Colorada pouze tři dny poté, co rozzuřený opustil led uprostřed utkání. Tehdy dostal od Detroitu devět branek a upadl v nemilost fanoušků. Čas ale rány zahojil a nyní byl za dlouholeté služby oceněn. Ani jindy chladný Roy se nevyhnul emocím: "Přátelé, dnes jsem se vrátil domů. Díky za ocenění toho, že jsem noc co noc hájil tyto barvy," přednesl v hale Bell Centre dojatý čtyřnásobný vítěz Stanleyova poháru.

Nepříjemné rozloučení s týmem Montrealu Roye stále mrzí. "Vždycky je čeho litovat. Chci tím říct, že nikdo není dokonalý. Zažili jsme s Montrealem skvělé časy a teď snad smažeme ten 2. prosinec 1995. Byl to jen jeden zápas," dodal.

Kanadský gólman ukončil profesionální kariéru v roce 2003 a dosud drží několik rekordů NHL. Žádný z brankářů nemá více vítězství v základní části (551) ani zápasech play-off (151). V blízké budoucnosti by jej ale mohl o tyto mety připravit stále aktivní strážce svatyně New Jersey Martin Brodeur, byť je momentálně zraněný. V kanadské reprezentaci odehrál Roy, člen Síně slávy NHL, pouze olympijský turnaj v Naganu, kde skončil největší favorit bez medaile. V současné době působí v roli spolumajitele, manažera a trenéra juniorského týmu Québec Remparts.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..