Havlát rozhodl o vítězství Chicaga

NEW YORK

Český útočník Martin Havlát zařídil v nedělním utkání NHL svým osmým gólem v sezóně výhru Chicaga nad Columbusem 3:1 a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Havlát se trefil v polovině třetí třetiny, kdy přesnou ranou z levého kruhu pro vhazování dostal svůj tým do vedení 2:1, pojistku přidal v poslední minutě při power-play Brent Seabrook.

Ani dva kanadské body Frolíka nestačily na vítězství Floridy na ledě Vancouveru. Útočník Panthers nejprve asistoval u prvního gólu utkání z hole Boyntona a ve 47. minutě zakončil skóre zápasu, který Panteři na stadiónu Canucks prohráli 3:5. V dresu domácích se dvěma brankami zaskvěl Demitra.

Chicago - Columbus 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 40. Sharp, 50. Havlát, 60. Seabrook - 2. Modin. Zásahy brankářů: Huet 32/31 - Mason 30/28. Diváci: 21 379.
Vancouver - Florida 5:3 (1:2, 4:0, 0:1)
Branky: 26. a 32. Demitra, 13. Hordichuk, 33. Wellwood, 34. Kesler - 5. Boynton (Frolík, Kreps), 7. Bouwmeester (Dvořák), 47. Frolík. Zásahy brankářů: Schneider 21/18 - Anderson 30/25. Diváci: 18 630.
Anaheim - Minnesota 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Getzlaf, 7. Perry, 27. Morrison, 39. Ryan - 13. Bergeron, 23. Belanger. Zásahy brankářů: Giguere 28/26 - Harding 34/30. Diváci: 16 577.