Hemský, Erat a Havlát přispěli dvěma asistencemi k výhrám svých týmů

NEW YORK

Přestože se čeští hokejisté v pátečních zápasech kanadsko-americké NHL do listiny střelců nezapsali, byli hodně vidět. Chicago zdolalo Philadelphii 5:1 i díky dvěma asistencím Martina Havláta, který byl za svůj výkon vyhlášen hvězdou večera. Úplně stejný počin se podařil i útočníkovi Edmontonu Aleši Hemskému. Olejáři vyhráli na ledě Vancouveru těsně 3:2.

Havlát si první asistenci připsal už ve druhé minutě, když připravil gól pro Ladda. Hned o minutu později zvýšil na 2:0 Sharp, v osmé minutě ale snížil Richards. Brankové hody potom na dlouhou dobu ustaly, těsné skóre vydrželo až do začátku třetí třetiny. Pak ale Jestřábi během šesti minut přidali tři trefy a o vítězi bylo rozhodnuto. Chicago se veze na úspěšné vlně, vyhrálo již osmé utkání za sebou, čímž vyrovnalo klubový rekord z let 1971 a 1981.

Edmonton vedl ve Vancouveru ve 40. minutě už 3:0, když druhou a třetí trefu pro své spoluhráče vypracovali v přesilovce pěti proti třem Aleš Hemský s Ĺubomírem Višňovským. Na konci druhé třetiny ale snížil Raymond, dvě minuty po začátku třetí části upravil na rozdíl jediné branky Wellwood. I přes střeleckou aktivitu už ale domácí vyrovnat nedokázali. Vancouveru stále ještě nemohla pomoct nová posila Mats Sundin. Švédský hráč by se měl k týmu připojit v pondělí.

Pittsburghu stačil na výhru v New Jersey jediný gól

Ve čtyřech z pěti branek duelu mezi Nashvillem a Detroitem měli prsty čeští hokejisté. V dresu domácích, kteří zvítězili 3:2, si bod za asistenci připsal Radek Bonk. Ještě o bod zaznamenal jeho spoluhráč Martin Erat. V dresu Rudých křídel na první gól svého týmu nahrával Jiří Hudler.

Jediný gól rozhodl zápas mezi New Jersey a Pittsburghem. Domácí sice svého soupeře jednoznačně přestříleli (37:18), ani jednu ze svých šancí ale nedokázali přetavit v gól. Rozhodla tak situace ze 33. minuty, kdy Sýkora vypracoval příležitost pro Fedotěnka, který se nemýlil. Gólman Pittsburghu Marc-Andre Fleury pochytalk všech sedmatŕicet pokusů Ďáblů a připsal si první nulu v sezóně.

Brankář Floridy nedokázal proti Tampě Bay navázat na své výkony z předchozích dvou zápasů, ve kterých vychytal čistá konta. Po druhé třetině přenechal za stavu 1:3 místo Craigu Andersonovi, což se Panterům vyplatilo. Utkání dokázali dotáhnout až do samostatných nájezdů, čtrnáct vteřin před třetí sirénou srovnával obránce Bryan McCabe. Bod navíc za výhru 4:3 přesto nakonec brala Tampa.

Guerin se dočkal 400. trefy v NHL

Utkání mezi Atlantou a Carolinou se změnil na souboj dvou hráčů - Bryanem Littlem a Erikem Staalem. Little v rozmezí 39. a 50. minuty dosáhl svého prvního hattricku v NHL a otočil skóre na průběžných 4:3 pro Trashers. Staal ale bleskově odpověděl dvěma trefami, čímž rovněž zkompletoval hattrick - svůj šestý v zámořské lize.

Islanders se po deseti zápasech konečně dočkali výhry, když zdolali Toronto 4:1. Dvěma góly se na tom podílel Bill Guerin, který se tak dočkal jubilejní čtyřsté trefy v NHL. Osmatřicetiletý forvard se tak stal 79. hráčem soutěže, kterému se podobný počin podařil.

New Jersey - Pittsburgh 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 33. Fedotěnko (Sýkora). Střely na branku: 37:18. Diváci: 16 921.
NY Islanders - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 27. a 43. Guerin, 4. Okposo, 49. Meyer - 16. Stempniak. Střely na branku: 31:29. Diváci: 15 173.
Washington - Buffalo 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 38. Viktor Kozlov, 42. Gordon, 49. Ovečkin - 47. Vanek (Špaček), 59. Afinogenov (Kotalík). Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 277.
Atlanta - Carolina 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)
Branky: 39., 40. a 50. Little, 11. T. White - 48., 51. a 52. E. Staal, 19. LaRose (F. Kaberle), 26. Eaves. Střely na branku: 31:39. Diváci: 16 012.
Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 12. Ballard (Dvořák), 54. Stillman, 60. McCabe - 12. Eminger, 37. Recchi, 39. Arťuchin, rozhodující nájezd Malone. Brankář Floridy Tomáš Vokoun odchytal 40 minut, obdržel tři góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Střely na branku: 28:35. Diváci: 16 961.
Nashville - Detroit 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 10. Zanon (Bonk), 34. Klein (Erat), 39. Fiddler (Erat) - 15. Cleary (Hudler), 43. Samuelsson. Střely na branku: 31:40. Diváci: 17 113.
Chicago - Philadelphia 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
Branky: 2. Ladd (Havlát), 3. Sharp, 41. Campbell, 45. Versteeg (Havlát), 46. Bolland - 8. M. Richards. Střely na branku: 38:18. Diváci: 22 712.
Vancouver - Edmonton 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Branky: 40. Raymond, 42. Wellwood - 25. Pouliot, 29. Horcoff (Hemský), 37. Souray (Hemský). Střely na branku: 28:23. Diváci: 18 630.
Los Angeles - Phoenix 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 49. Harrold - 11. Mueller, 38. Doan. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18 118.