Rubriky:

NHL

Příští sezónu NHL by prý mohly v Praze začít Chicago s Floridou

3. ledna 2009 09:08 - CHICAGO

Podle deníku Chicago Tribune by mohla opět v tomto roce odstartovat zámořská NHL i v Praze, a to duelem hokejistů Chicaga s Floridou. Prezident Blackhawks John McDonough listu potvrdil, že vedení soutěže nabídlo klubu, aby zahájil sezónu 2009/10 v Evropě. V pražské O2 Areně zahájil současný ročník dvojzápas New Yorku Rangers s Tampou Bay, zároveň se hrály ve Stockholmu duely Ottawy s Pittsburghem.

 

Česká sportovní

"Nic není hotové, víc budeme vědět někdy v nejbližší době," řekl McDonough pro Chicago Tribune. Zdroj tohoto deníku uvedl, že by se mělo jednat konkrétně o Prahu a pravděpodobné zápas s Floridou.

Návrat zámořské ligy do Prahy připustil při premiérovém přestavení prestižní soutěže v Česku v říjnu komisionář NHL Gary Bettman a také Miroslav Černošek, majitel společnosti Česká sportovní, která projekt zajišťovala.

V Evropě se hrála NHL poprvé v roce 2007, kdy sezónu odstartovaly v Londýně dva duely Anaheimu s Los Angeles. Letos by se podle zpráv ze září mohlo vydat do Evropy dokonce osm klubů NHL.

V Chicagu v současné době působí z českých hokejistů jen útočník Martin Havlát, jemuž ale končí po sezóně smlouva a může se stát nechráněným volným hráčem. V týmu Panthers je početná česká kolonie s brankářem Tomášem Vokounem a útočníky Rostislavem Oleszem, Radkem Dvořákem, Michaelem Frolíkem a Kamilem Krepsem, na farmě působí ještě talentovaný forvard Michal Řepík. Smlouva vyprší po této sezóně jen Dvořákovi.

ČTK

Časová osa: NHL

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..