Havlát pomohl dvěma body k výhře Chicaga nad Nashvillem

Hokejisté Chicaga Blackhawks oplatili Nasvillu sobotní porážku a v nedělním utkání zvítězili 3:1. Na výhře domácích se podílel český útočník Martin Havlát, jenž si připsal gól a asistenci. Jediný gólový úspěch Predators zaznamenal Martin Erat.

Chicago poslal do vedení po deseti minutách hry Dustin Byfuglien, který vystřelil od modré čáry a puk překvapivě skončil za zády brankáře Ellise. Za dvě minuty bylo ale vyrovnáno. Jordin Tootoo zaútočil po pravé straně a přihrál před bránu Martinu Eratovi, pro kterého nebyl problém zasunout puk do odkryté brány.

Ve druhé části padl jediný gól a jak se později ukázalo, byl rozhodující. Útočník Chicaga Andrew Ladd vystřelil a brankář Nashvillu kotouč pouze vyrazil před nehlídaného Davea Bollanda, který poslal Chicago do vedení. Druhou asistenci na brance si připsal Martin Havlát. Český útočník se zapsal i mezi střelce, když v poslední minutě zápasu gólem při power-play stanovil konečné skóre na 3:1.

Ze své teprve druhé trefy v sezóně se v utkání mezi Anaheimem a New Jersey radoval český útočník Robert Holík v dresu Devils. Z vítězství 4:3 měli ale nakonec větší radost Kačeři z Anaheimu.

V posledním nedělním utkání porazil Edmonton na svém ledě St. Louis Blues 2:1. Na jediné brance hostů se asistencí podílel český obránce Roman Polák. Útočník Edmontonu Aleš Hemský do zápasu nezasáhl.

Chicago - Nashville 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Byfuglien, 26. Bolland (Havlát), 60. Havlát - 12. Erat. Zásahy brankářů: Chabibulin 27/1 - Ellis 32/2. Diváci: 21 666. Hvězdy utkání: Chabibulin, Bolland, Byfuglien (všichni CHI).
Anaheim - New Jersey 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 42. a 57. Kunitz, 16. Ryan, 20. Pahlsson - 13. Holík, 37. Clarkson, 60. Parise. Zásahy brankářů: Giguere 21/3 - Clemmensen 34/4. Diváci: 17 331. Hvězdy utkání: Kunitz, Morrison, Niedermayer (všichni ANA).
Edmonton - St. Louis 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 29. Brule, 47. Gagner - 23. Y. Stastny (R. Polák). Zásahy brankářů: Roloson 22/1 - Legace 28/2. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: Gagner, Potulny, Cole (všichni EDM).