Vokoun nastartoval obrat Floridy, M. Michálek pomohl k výhře Žraloků

NEW YORK

Český brankář Tomáš Vokoun sice začal utkání na ledě Tampy na střídačce, po dvaceti minutách se ale dostal do branky, pochytal všech 22 střel a pomohl Panterům k obratu ve skóre a celkové výhře 4:3. V dresu San Jose na sebe upozornil útočník Milan Michálek. K divokému vítězství 6:5 nad Detroitem přispěl třemi body. Bod navíc vystřelil Chicagu gólem z prodloužení Martin Havlát. Chicago vyhrálo v St. Louis 2:1.

Ve floridském derby to po úvodní dvacetiminutovce vypadalo, že navrch bude mít spíše domácí Tampa. Ta toiž vedla 3:1, k čemuž jí gólem a asistencí pomohl Václav Prospal. Do druhé třetiny již nenastoupil brankář Floridy Craig Anderson.

Jeho pozici zaujal Tomáš Vokoun, což se ukázalo být výborným tahem. Hosté ještě ve druhé třetině skóre otočili a vyhráli 4:3. Vokoun během čtyřiceti minut pochytal všech dvaadvacet střel Blesků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Havlát rozhodl v prodloužení

Skvělý zápas má za sebou forvard San Jose Milan Michálek. Žraloci vyzráli na Detroit v poměru 6:5, Michálek zaznamenal gól a dvě asistence, a stejně jako Vokoun byl vyhlášen druhým mužem zápasu. Michálkova chvíle přišla v 51. minutě, kdy za stavu 4:4 strhl vedení na stranu Žraloků. O tři minuty později přidal šestý gól Marleau, Detroit v závěru stihl jen snížit. Čtyřmi asistencemi se blýskl domácí Ryan Clowe. San Jose se tak i kvůli prohře Bostonu 1:2 ve Washingtonu posunulu do čela NHL.

Chicago vyhrálo na ledě St.Louis 2:1 po prodloužení, Bod navíc Jestřábům zajistil Martin Havlát. Mladoboleslavský rodák ve druhé minutě nastavení po rychlém výpadu zpoza branky překvapil přemisťujícího se gólmana Legaceho a zápas ukončil.

Lang potvrdil formu

Dvěma asistencemi pomohl útočník Montrealu Robert Lang k výhře Canadiens 5:4 po samostatných nájezdech v Ottawě. Osmatřicetiletý hráč potvrdil dobrou formu z předchozích duelů - v sedmi zápasech nasbíral za pět branek a šest přihrávek jedenáct bodů. Montreal mohl slavit výhru už po šedesáti minutách, o vedení ale přišel v předposlední minutě. V nájezdech pak ale po Kovaljově brance přesto urval bod navíc.

Nejslabší tým soutěže New York Islanders doma prohrál 1:3 s New Jersey. Ostrované prohráli již sedmá utkání v řadě a stále čekají na první bodík v novém kalendářním roce. Na výhře Devils se jednou asistencí podílel nejproduktivnější Čech v NHL Patrik Eliáš. Domácím naopak přesná přihrávka Radka Martínka, který byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, k bodům nepomohla.

Dallas - Los Angeles 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 59. a rozhodující nájezd Ribeiro, 52. Lehtinen - 47. D. Brown, 60. Frolov. Střely na branku: 34:22. Diváci: 18 532.
Buffalo - Carolina 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 8. a 37. Connolly, 17. Numminen - 41. Ray Whitney. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18 690.
Ottawa - Montreal 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 46. a 52. Heatley, 12. Kelly, 59. Fisher - 8. a rozhodující nájezd Kovaljov (Lang), 14. A. Kosticyn (Lang), 35. D'Agostini, 51. Kostopoulos. Střely na branku: 27:32. Diváci: 20 413.
NY Islanders - New Jersey 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 51. Comeau (Martínek) - 7. Zajac, 21. Parise (Eliáš), 25. Clarkson. Střely na branku: 33:36. Diváci: 16 234.
Washington - Boston 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 23. M. Green, 52. Sjomin - 22. Savard. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18 277.
Tampa Bay - Florida 3:4 (3:1, 0:3, 0:0)
Branky: 5. Lecavalier (Prospal), 14. Prospal, 19. Malone - 18. Campbell (Dvořák), 27. Stillman, 31. Zedník, 40. Bouwmeester. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 40 minut, neobdržel žádný gól z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 33:21. Diváci: 17 217.
Nashville - Atlanta 2:7 (0:4, 1:1, 1:2)
Branky: 25. Tootoo (Erat), 58. Weber - 3. Perrin, 7. C. Armstrong, 11. Kovalčuk, 19. Little, 23. Schneider, 42. Bogosian, 52. Slater. Střely na branku: 33:32. Diváci: 17 113.
St. Louis - Chicago 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 44. Backes - 13. Brouwer, 62. Havlát. Střely na branku: 28:21. Diváci: 19 250.
Minnesota - Anaheim 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 29. a 60. Perry, 47. Ryan. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18 568.
Calgary - Phoenix 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 35. a 49. Cammalleri, 44. Lombardi - 9. Hale (Hanzal), 23. Mueller (Hanzal, Z. Michálek), 38. O. Jokinen, 47. Boedker. Střely na branku: 32:26. Diváci: 19 289.
San Jose - Detroit 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)
Branky: 3. Boyle, 8. Pavelski (M. Michálek), 28. Ehrhoff (M. Michálek), 39. Cheechoo, 51. M. Michálek, 54. Marleau - 5. Filppula (Hudler), 22. Marián Hossa, 25. Franzén, 36. Zetterberg, 59. Rafalski. Střely na branku: 41:34. Diváci: 17 496