Hejduk se Svatošem pomohli Coloradu přerušit sérii porážek

NEW YORK

Český útočník Colorada Milan Hejduk přispěl jednou brankou k výhře Colorada nad Calgary 4:3 a pomohl tak svému klubu zastavit šňůru čtyř porážek v řadě. Rozhodující gól vstřelil slovenský hokejista Marek Svatoš, který si v zápase připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Svatoš byl v zápase u všeho podstatného. Ve třinácté minutě zužitkoval přihrávku Tylera Arnasona a střelou zápěstím vyrovnal na 1:1. Hned na začátku druhé části při přesilové hře přihrál českému útočníkovi Milanu Hejdukovi, který poslal Avalanche do vedení. Rozhodující gól Svatoš vstřelil pět minut před koncem druhé třetiny. Za stavu 2:2 při rychlém protiútoku zužitkoval přihrávku McLeoda z levého kruhu a zařídil Lavinám plný bodový zisk.

Dalším slovenským forvardem, který zazářil v pondělních zápasech, byl Marián Hossa z Detroitu, jehož tým přivítal na svém ledě St. Louis. Po bezbrankové první třetině totiž Hossa vstřelil dva ze tří gólů Rudých křídel. Povedený zápas nakonec zpečetil rozhodujícím samostatným nájezdem. Ještě před ním byl úspěšný i český hokejista Jiří Hudler.

V posledním pondělním utkání zámořské soutěže porazil Anaheim Buffalo 3:2. Rozhodující branku si připsal Corey Perry v 50. minutě.

Hokejová NHL:
Detroit - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 27., 32. a rozhodující sam. nájezd Marián Hossa, 23. Maltby - 26. Oshie, 31. Berglund, 52. Jackman. Zásahy brankářů: Osgood 33/3 - Legace 8/3, Mason 13/0. Diváci: 19 384.
Anaheim - Buffalo 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 33. Pronger, 44. Kunitz, 50. Perry - 14. Kaleta, 54. Rivet. Zásahy brankářů: Hiller 23/2 - Lalime 37/3. Diváci: 16 874.
Colorado - Calgary 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)
Branky: 13. a 36. Svatoš, 21. Hejduk, 24. Salej - 8. Bourque, 23. Aucoin, 32. Iginla. Zásahy brankářů: Budaj 39/3 - Kiprusoff 42/4. Diváci: 13 409.