Hejduk s Eliášem se dvěma body podíleli na výhrách svých týmů

NEW YORK

Nedělní zápasy zámořské hokejové NHL přinesly gólovou radost několika českým hokejistům. Dva body si v dresu New Jersey za branku a asistenci proti San Jose připsal Patrik Eliáš, Ďáblové vyhráli 6:5. Stejný zápis do statistik bude mít po utkání v Detroitu i coloradský Milan Hejduk. Colorado slavilo vítězství 6:5, rozhodly ale až nájezdy.

Gólem a brankovou přihrávkou se blýskl v nedělním utkání zámořské NHL hokejista New Jersey Devils Patrik Eliáš. Nejproduktivnější Čech v soutěži nejprve připravil pro Giontu úvodní gól zápasu a ve 45. minutě přesnou střelou vyrovnal v zápase proti druhému nejlepšímu týmu NHL San Jose na 4:4.

Po zásluze byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Rozhodující gól vstřelil v přesilovce David Clarkson v závěru třetí části a i díky jeho brance dokázali hokejisté New Jersey vyhrát již třinácté utkání z posledních patnácti zápasů, tentokráte 6:5.

Eliáš se trefil v Detroitu

Dařilo se i Milanu Hejdukovi, jenž si stejně jako Eliáš připsal dva body za gól a asistenci. Jeho Colorado porazilo Detroit na jeho ledě 6:5 po samostatných nájezdech.

V 50. minutě poslal Red Wings do vedení Jiří Hudler, ale o tři minuty později se trefil i Hejduk a zařídil prodloužení. V něm branka nepadla, a tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. Rozhodující penaltu proměnil Jordan Leopold a rozhodl o výhře Colorada.

Ovečkin zaznamenal hattrick

K výhře Floridy nad Washingtonem nepomohla ani gólová střela Michaela Frolíka, ani 29 úspěšných zákroků Tomáše Vokouna v brance Panterů. V BankAtlantic Centru řádil Alexander Ovečkin, který nejprve v 16. minutě otevřel gólový účet utkání a v poslední třetině přidal vítěznou branku na 3:2. Při závěrečné power-play domácích se ještě 19 vteřin před koncem Rus trefil do prázdné brány a zkompletoval svůj hattrick, za což byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Třetí prohru v řadě utrpěli hráči New Yourku Rangers, když nestačili v domácím prostředí na Philadelphii a prohráli 2:5. O osudu zápasu rozhodlo druhé dějství, které Letci vyhráli 4:1. V poslední třetině si jednu nahrávku připsal Petr Průcha.

Gólové hody byly k vidění v Anaheimu, kam zavítala Atlanta. Na výhře Thrashers 8:4 se hattrickem podílel Ilja Kovalčuk. „Je dobré, že jsme sérii venkovních zápasů začali vysokým vítězstvím. Nyní nás čeká velký zápas proti proto Los Angeles. Musíme se pokusit vyhrát několik utkání v řadě,“ přeje si ruský forvard.

New Jersey - San Jose 6:5 (3:2, 0:2, 3:1)
Branky: 13. a 57. Clarkson, 1. Gionta (Eliáš), 9. Rolston, 45. Eliáš, 48. Langenbrunner - 5. Blake, 9. Marleau, 37. Cheechoo, 40. Setoguchi, 51. Pavelski. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17 625. Zásahy brankářů: Clemmensen 32/27 - Nabokov 26/23. Hvězdy utkání: Clarskon, Langenbrunner, Eliáš (všichni NJ).
NY Rangers - Philadelphia 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)
Branky: 33. Korpikoski, 50. Žerděv (Průcha) - 9. Giroux, 22. M. Richards, 28. Carle, 28. Metropolit, 29. Knuble. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18 200. Zásahy brankářů: Valiquette 6/5, Lundqvist 14/10 - Biron 37/35. Hvězdy utkání: Giroux, Richards, Timonen (všichni PHI).
Florida - Washington 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 33. Frolík, 42. Horton - 16., 58. a 60. Ovečkin, 21. Fehr (Fleischmann). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 32 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,6 procenta. Střely na branku: 31:33. Diváci: 17 279. Zásahy brankářů: Vokoun 32/29 - Theodere 31/29. Hvězdy utkání: Ovečkin, Theodore (oba WSH), Horton (FLO).
Vancouver - Montreal 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 11. D. Sedin, 12. Edler, 40. H. Sedin, 46. Kesler - 19. S. Koivu, 58. A. Kosticyn. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 630. Zásahy brankářů: Luongo 27/25 - Halák 33/29, Price 1/1. Hvězdy utkání: H. Sedin, D. Sedin, Burrows (všichni VAN).
Buffalo - Carolina 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 10. E. Staal, 14. Larose, 58. Samsonov. Střely na branku: 36:47. Diváci: 18 690. Zásahy brankářů: Lalime 29/28, Miller 18/16 - Ward 36/36. Hvězdy utkání: Ward, Staal (oba CAR), Lalime (BUF).
Anaheim - Atlanta 4:8 (1:2, 1:4, 2:2)
Branky: 6. a 35. Selänne, 43. Ryan, 51. Ebbett - 22., 28. a 29. Kovalčuk, 4. Peverley, 19. Little, 26. Armstrong, 47. Stuart, 58. Hävelid. Střely na branku: 35:43. Diváci: 17 228. Zásahy brankářů: Giguere 25/20, Hiller 17/15 - Lehtonen 35/31. Hvězdy utkání: Kovalčuk (ATL), Selänne, Ebbett (oba ANA).
Detroit - Colorado 5:6 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 25. a 25. Cleary, 29. a 44. Marián Hossa, 50. Hudler - 1. Laperriere, 21. Salej, 42. Svatoš (Hejduk), 47. Guite, 53. Hejduk, rozh. nájezd Leopold. Střely na branku: 45:28. Diváci: 20 066. Zásahy brankářů: Osgood 28/23 - Raycroft 45/40. Hvězdy utkání: Hossa, Cleary (oba DET), McCormick (COL).