Gólman Detroitu Osgood se vyrovnal Haškovi

BUFFALO

Brankář Detroitu Red Wings Chris Osgood si v pondělním utkání NHL připsal po výhře 4:1 nad Buffalem své 389. vítězství v zámořské soutěži a v tabulce výher se dotáhl na bývalého českého brankáře Dominika Haška, s nímž Osgood působil v jednom klubu.

Největší podíl na vítězství Rudých křídel měl slovenský hokejista Marián Hossa, který se postaral o dvě branky svého týmu. Zbylé dva góly obstarali Stuart a v poslední minutě Lidström. Buffalu se porážkou snížila šance na postup do play-off. Na New York Rangers na osmé příčce Východní konference ztrácí čtyři body.

Nedařilo se ani dalšímu vážnému kandidátovi o postup ve Východní konferenci Montrealu, který na svém ledě podlehl Ottawě 2:3. Senators o svém vítězství rozhodli ve třetí třetině, v níž se během dvou minut dvakrát prosadil Dany Heatley. Montreal však stále drží postupovou příčku, zítra jej navíc čeká důležitý zápas s New York Rangers, před kterým drží tříbodový náskok.

Jistý postup už mají hokejisté Calgary, kterým se v posledních zápasech příliš nedařilo. Proti předposlednímu týmu celé Západní konference Los Angeles Kings si však připsali výhru 4:1.

Buffalo - Detroit 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 50. Gaustad - 41. a 50. Marián Hossa, 39. Stuart, 60. Lidström. Zásahy brankářů: Miller 31/28 - Osgood 33/32. Diváci: 18 690. Hvězdy zápasu: Hossa, Holmström, Osgood (všichni DET).
Calgary - Los Angeles 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 23. Langkow, 37. Iginla, 44. Vandermeer, 51. Moss - 31. Simmonds. Zásahy brankářů: Kiprusoff 24/23 - Ersberg 38/34. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Cammalleri, Vandermeer, Iginla (všichni CGY).
Montreal - Ottawa 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 33. Kovaljov, 40. Dandenault (Hamrlík) - 52. a 53. Heatley, 31. Campoli. Zásahy brankářů: Halák 23/20 - Auld 22/20. Diváci: 21 273. Hvězdy zápasu: Heatley (OTT), Kovaljov (MTL), Fisher (OTT).