Živě

Smutná zpráva! Legenda NHL opět bojuje se zákeřnou nemocí

27. července 2020 06:17 - Praha

Doufal, že skličující období zdárně překonal. Jenže martyrium Dalea Hawerchuka bohužel pokračuje, legendě NHL diagnostikovali lékaři znovu rakovinu. Informoval o tom server kanadské televizní stanice TSN.

 

Profimedia.cz

Trable bývalého skvělého útočníka začaly loni v srpnu. Od lékařů si tehdy vyslechl, že trpí rakovinou žaludku. Se zákeřnou nemocí statečně bojoval a v dubnu absolvoval v Barrie poslední kolo chemoterapie. Jenže radost o pár měsíců přebily opět deprese.

„Můj otec je zpět v boji s rakovinou kvůli návratu této strašné choroby. Modlíme se za něj, bude i nadále tvrdě bojovat," napsal na Twitteru jeho syn Eric.

Sedmapadesátiletý Hawerchuk, který je členem Hokejové Síně slávy, se stal v roce 1981 jedničkou draftu NHL. V zámořské soutěži odehrál celkem šestnáct sezon, přičemž hned devět z nich ve Winnipegu.

Nastupoval také za Buffalo, St. Louis a Philadelphii. V 1188 utkáních nastřádal 1409 bodů a v historické tabulce produktivity NHL mu patří dvacátá příčka.

Dvjnásobný vítěz Kanadského poháru naposledy působil v roli trenéra juniorského týmu Barrie Colts v OHL.

jsv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..