Dojemný moment při restartu NHL. Náš hokejový svět má zlomené srdce, smutní hvězda Calgary

29. července 2020 17:58 - Edmonton/Praha

Do jejich prvního zápasu po dlouhé koronavirové přestávce zbývalo jen pár minut, když se zahajovací pětky obou týmů seřadily na modré čáře a povstali i všichni hráči na střídačkách a členové realizačních týmů Edmontonu a Calgary. To kvůli uctění památky hokejového útočníka Oilers Colbyho Cavea, který 11. dubna zemřel v pouhých 25 letech kvůli krvácení do mozku.

 

Profimedia.cz

Na kostce nad ledem v edmontonské hale Rogers Place běželo zhruba minutu dlouhé video, které obsahovalo highlighty kanadského centra, jenž za tři sezony v NHL v dresu Bostonu a Edmontonu odehrál dohromady 67 zápasů.

Na videu nechyběl Caveův první gól v nejslavnější hokejové soutěži světa nebo moment, kdy podepisuje dres mladé fanynce se slovy, že teď už si jej bude navždy pamatovat...

„Bylo to dojemné vzdání holdu a pocta Colbymu Caveovi. Náš hokejový svět má dál zlomené srdce," napsal po zápase, který Olejáři vyhráli 4:1, na svůj Twitter hvězdný útočník Flames Matthew Tkachuk.

Cave, jenž v aktuálním ročníku NHL odehrál za Edmonton 11 utkání, byl 7. dubna po náhlém krvácení do mozku hospitalizován na jednotce intenzivní péče v torontské nemocnici. Lékaři mu při operaci odstranili koloidní cystu, která tlačila na mozek. Od té doby ležel v umělém spánku a 11. dubna zemřel.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL 2021/22

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..