První výhru Rangers stvrdil Nedvěd

NEW YORK

Střelou do prázdné branky necelou minutu před koncem potvrdil český útočník Petr Nedvěd první vítězství New York Rangers v letošní sezóně. Stalo se tak v utkání proti Floridě, kdy hosté těsně před koncem odvolali brankáře Luonga a pokusili se o power play. Rangers vyhráli 3:1, další branky vstřelili Eric Lindros a Tom Poti, za hosty se trefil Hagman

Hokejistům Vancouver Canucks stačilo třiatřicet minut v zápase s Buffalem, aby svého soupeře poslali na kolena. Přesně do té doby totiž vstřelili všech šest branek utkání . Asistencemi se na dvou gólech podíleli i čeští obránci Marek Malík a Jiří Šlégr. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen nováček v dresu domácích Jason King, autor jednoho gólu a dvou asistencí.

Jedinou branku hostů vstřelil Miroslav Šatan při přesilové hře ve třetí třetině. O šest inkasovaných branek se pak rovnoměrně podělili oba brankáři Buffala Mika Noronen a Martin Biron, který do hry nastoupil od druhé části hry. Především Noronenovi pak zápas vůbec nevyšel. Poté, co v sobotu vychytal v Calgary nulu, nyní už po osmi zákrocích lovil puk ze sítě hned třikrát.

Ještě, že Czerkawski zůstal

Ještě před pár dny byl polský hokejista Mariusz Czerkawski zařazen na listinu volných hráčů v rozšiřovacím draftu. Nyní si u newyorských Islanders mohou mnout ruce, že si jej nikdo nevybral. Na výhře nad Torontem se tentokrát podílel dvěma góly, celkem jich má na kontě už pět a vede produktivitu Ostrovanů. "Je to zatím můj nejlepší start," řekl po utkání Czerkawski. "Ale nechci nic přeceňovat, sezóna bude ještě dlouhá."

Islanders nyní vyhráli i druhý zápas nové sezóny doma, takový start na domácím kluzišti se jim povedl naposledy v roce 1992.  Po první třetině (2:1) dali Ostrované během tří minut další dvě branky a vyhnali z klece Toronta Eda Belfoura, jehož nahradil Mikael Tellqvist. "Soupeř dnes hrál opravdu velmi dobře, a dokázal potrestat každou našichybu," řekl po utkání kapitán Toronta Mats Sundin.

Náhradník vychytal Detroit

K prvnímu zápasu v letošní sezóně nastoupil náhradní brankář Montrealu Mathieu Garon a hned proti silnému Detroitu. Pověstné útočné síle Red Wings ale čelil více než statečně, z devatenácti střel pustil jedinou a byl tak úspěšnější než jeho mnohem slavnější protějšek Dominik Hašek. "Jsem pyšný na hru, kterou jsme dne předváděli," říkal po utkání Garon. "Pokud budeme hrát stejně dobře v defenzívě tak jako dnes, bude s námi mít spousta celků problémy."

Richard Zedník, foto: ČTK/AP

Vítězný gól Montrealu vstřelil v 27. minutě Richard Zedník, když jel sám na Haška společně se spoluhráčem Ribeirem.  O dvě minuty později při přesilovce už jen upravil na konečných 2:1 Dandenault po přihrávce Zetterberga a Jiřího Fischera. Montreal nastoupil v replikách dresů, v jakých Canadiens hráli v sezóně 1945/46.

N.Y.Islanders - Toronto 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 6. a 22. Czerkawski (na první Hamrlík), 16. J.Blake, 23. Kvaša, 35. Peca - 17. Roberts, 53. Stajan. Zásahy brankářů: Snow 26/24 - Belfour 9/5, Tellqvist (od 23. minuty 6/5)
Montreal - Detroit 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. Begin, 27. Zedník - 29. Dandenault (Fischer). Zásahy brankářů: Garon 19/18 - Hašek 15/13.
N.Y.Rangers - Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 2. Lindros, 40. Poti, 60. Nedvěd - 41. Hagman. Zásahy brankářů: Dunham 35/1 - Luongo 27/2.
Vancouver - Buffalo 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)
Branky: 5. D. Sedin (Malík), 13. Linden, 18. Jovanovski, 25. S. Salo, 31. J. King, 33. Morrison (Šlégr) - 47. Šatan. Zásahy brankářů: Cloutier 18/1 - Noronen 8/3 (od 2. třetiny Biron 21/3)
4. Calgary420025:84
5. Minnesota6110412:173
Pacifická divize:
1. Dallas6400217:118
2. Los Angeles5300216:116
3. Phoenix5300211:126
4. San Jose511038:143
5. Anaheim500145:161
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.