Rubriky:

NHL

Carolina bude vzpomínat na Vašíčka černou třiašedesátkou

15. září 2011 19:20 - RALEIGH

Hokejisté Caroliny budou po celou sezonu NHL vzpomínat na svého bývalého spoluhráče Josefa Vašíčka černou nášivkou na dresech s číslem 63. Útočník přišel o život ve 30 letech při pádu letadla s týmem Jaroslavle minulou středu 7. září. Nehodu nepřežily ani další dvě opory české reprezentace Karel Rachůnek a Jan Marek a dalších 41 lidí.

 

Pavlíček Luboš, ČTK

Vašíček strávil v Carolině šest sezon, odehrál za ni 341 zápasů a v roce 2006 s ní slavil Stanleyův pohár. Klub jeho památku spolu s černou nášivkou na dresu uctí i fotografií v hráčské šatně. Oznámil to dnes na svém webu.

"Hluboce nás zasáhlo, že Josef už není mezi námi. Považujeme za důležité uctít jeho památku, byl důležitou součástí našeho týmu a naší klubové historie. Všichni ho měli moc rádi. Bude nám všem moc chybět," uvedl generální manažer Hurricanes Jim Rutheford.

Hold vzdají Vašíčkovi hokejisté Caroliny i před prvním zápasem nové sezony NHL 7. října.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..