VIDEO: Židlický letěl hlavou na mantinel. Naštěstí to dopadlo dobře

23. prosince 2011 11:30 - EDMONTON

Z pohledu diváka to vypadalo hodně ošklivě. V utkání NHL mezi Edmontonem a Minnesotou probíhala poslední třetina, když obránce hostí Marek Židlický letěl po střetu s Petrellem hlavou přímo na mantinel. Po sérii nedávných otřesů mozku muselo všem v hale Edmontonu pořádně zatrnout, ale řízný bek se jen oklepal. Žádné následky srážka naštěstí neměla.

 

Dan Riedlhuber, Reuters

Marek Židlický v úvodu třetí třetiny mířil za pukem do rohu kluziště, když jej dojížděl domácí útočník Lennart Petrell. Těsně před mantinelem českého obránce postrčil a ten spadl hlavou přímo na hrazení. Bek české reprezentace však ukázal, že je pořádně tvrdý chlapík. Takřka okamžitě se zvedl z ledu, oklepal se, pomalu vydýchal, a bez pomoci zamířil na svou střídačku.

"Cítil jsem se špatně, když Marek narazil do hrazení. Ale musel asi trochu přibrzdit, protože si nemyslím, že by tam byl ode mne nějaký větší kontakt," komentoval nepříjemnou situaci po zápase Petrell, jenž obdržel pětiminutový trest. A není vyloučeno, že dostane ještě nějaký trest dodatečně od NHL.

Finský útočník Petrell mimochodem oblékal během výluky NHL v sezóně 2004/05 se Židlickým stejný dres. Byli spoluhráči ve finském klubu IFK Helsinky.

grg, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..