Kaberle se konečně trefil, Krejčí pomohl rozstřílet New Jersey

NEW YORK

Tomáš Kaberle se konečně trefil. Svůj první gól v sezóně vsítil ve středečním utkání NHL proti Winnipegu a podílel se na vysokém vítězství Canadiens 7:3. Skóroval i David Krejčí, který přispěl ke kanonádě Bostonu. Medvědi rozstříleli Ďábly z New Jersey na jejich ledě 6:1 a český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Tomáš Kaberle se podílel na vítězství Montrealu gólem.

Krejčí tak bodoval v šestém utkání za sebou. Během úspěšné série posbíral dohromady osm bodů za tři góly a pět přihrávek.

David Krejčí (vpravo) se raduje z gólu.foto: ČTK/AP/Ross D. Franklin

Svůj první gól v sezóně vstřelil obránce Tomáš Kaberle. Hrdinou Montrealu se ale stal dánský útočník Lars Eller, který zaznamenal svůj premiérový hattrick v NHL.

Pavelec v brance trpěl

Ondřej Pavelec protrpěl v brance Jets téměř celé utkání, z 24 střel inkasoval 6 gólů a trenér Claude Noel ho vystřídal až v polovině třetí třetiny za stavu 2:6.

Statistika NHL:
Anaheim - San Jose 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Perry - 37. Winchester, 37. Ferriero, 53. Pavelski. Střely na branku: 27:36. Diváci: 14.596.
Montreal - Winnipeg 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
Branky: 15., 43., 44. a 52. z trestného střílení Eller, 14. Gorges, 26. Kaberle, 44. Cammalleri (Plekanec) - 4. Stapleton, 38. Wheeler, 54. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 47 minut, z 24 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Střely na braku: 31:27.
New Jersey - Boston 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branky: 5. Clarkson - 25. a 43. Bergeron, 9. Campbell, 14. Horton (Krejčí), 45. Krejčí, 55. S. Thornton. Střely na branku: 31:27. Diváci: 15.832.
Vancouver - Minnesota 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 7. D. Sedin, 11. Burrows, 60. Malhotra. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.890.