Nashville - Tampa Bay 1:6Gól a asistence! Palát opět zářil v NHL, bodovali i další Češi

Český útočník Ondřej Palát pomohl gólem a asistencí k výhře Tampy Bay 6:1 na ledě Nashville Predators. Trefil se i Filip Zadina, který sice poslal svůj Detroit do vedení na stadionu Floridy, ale Rudá křídla nakonec zápas NHL prohrála 1:2. Útočník Dominik Kubalík zaznamenal jednu asistenci a jeho Chicago vyhrálo 2:1 v prodloužení v Dallasu.

Český útočník Tampy Bay Lightning Ondřej Palát slaví svůj gól v utkání NHL.

Nashville se sice doma ujal vedení, ale v polovině dvanácté minuty Tampa třemi rychlými údery otočila skóre. Vítěznou trefu v čase 12:31 zaznamenal při přesilové hře český útočník Palát, kterému připravil parádní palebnou pozici Stamkos.

V 55. minutě se pro změnu Palát podílel přihrávkou na gólové akci, kdy právě Stamkos zvyšoval na 5:1. Nakonec Tampa přidala ještě o gól víc.

"V předchozím zápase měli naše přesilovky dobře načtené, udělali jsme proto pár změn. Víme, že při absenci Nikity Kučerova, který nám bude chybět celou sezonu, na nich musíme trochu zapracovat. Bylo skvělé, že jsme jednu hned v úvodu využili. Zvedlo nám to sebevědomí. Tentokrát nám rozhodly zápas," řekl Stamkos o hře v početní převaze, při níž tentokrát obhájci Stanleyova poháru skórovali třikrát.

Asistenci si do statistik zapsal Dominik Kubalík, jehož Chicago vyhrálo v Dallasu 2:1 v prodloužení. Kubalík přihrál při přesilové hře na gól Janmarkovi, jenž vyrovnával na 1:1.

Gólové radosti si užil i Filip Zadina z Detroitu. Ten se trefil v polovině čtvrté minuty, když skóroval z úhlu po přihrávce Larkina. Detroit však ještě před koncem první části hry o náskok přišel. V čase 28:04 pak v přesilovce rozhodl o těsném vítězství Floridy Hornqvist.

"Začali jsme dobře, vyhrávali jsme osobní souboje a dali gól. Opět jsme ale selhali v koncovce. Potřebujeme dávat více než jednu branku," řekl Zadina. Jeho spoluhráč Filip Hronek byl s 21 minutami nejvytíženějším obráncem týmu. Na druhé straně se blýskl Radko Gudas dalšími šesti srážkami a v této statistice je v lize na pátém místě. Český bek si připsal i plusový bod za účast na ledě při gólu na 1:1.

Ottawa potvrdila, že se jí proti Edmontonu v poslední době nedaří. Senátoři sice rychle vedli 1:0, jenže pak třikrát inkasovali a zvrátit zápas už nedokázali. Zmohli se pouze na korekci skóre na konečných 2:3. Ottawa tak vyhrála jediný z posledních deseti zápasů ve slavné zámořské soutěži.

Hokejisté Calgary Flames si poradili s Winnipegem 3:2, český gólman David Rittich zůstal jen na střídačce vítězných Plamenů. Zápas rozhodl necelé dvě minuty před koncem při přesilovce Švéd Lindholm.

Z výhry se mohl radovat také Tomáš Nosek, který nastoupil ve čtvrtém útoku Vegas v duelu s Anaheimem. Tým Golden Knights vedl 3:0 a po druhé třetině i 4:1, ale nakonec o jeho vítězství rozhodl až v čase 56:04 trefou na 5:4 obránce Whitecloud.

Gólovou přihrávku si připsal i obránce San Jose Sharks Radim Šimek. V Los Angeles se radoval už po osmdesáti sekundách hry, kdy měl podíl na gólové trefě Švýcara Meiera. Žraloci vedli po první části hry 2:0, nakonec ale byli rádi, že duel neskončil po šedesáti minutách. Nakonec došlo na ledě Králů až na nájezdy, tam rozhodl Couture a Sharks slaví.

Spoluhráč Tomáše Hertla Patrick Marleau odehrál v NHL 1734. zápas a v historické tabulce se na třetím místě osamostatnil od Jaromíra Jágra. Jedenačtyřicetiletý útočník potřebuje 23 startů, aby předstihl Marka Messiera (1756) a 34 utkání ho dělí od rekordu Gordieho Howea (1767).

"Hrál neskutečně. Myslím si, že to byl jeho nejlepší zápas sezony. Stále mu to bruslí. Pravděpodobně může hrát v NHL do 65 a stále bude bruslařsky stíhat," vysekl Couture poklonu Marleauovi.

Výsledky NHL:
Florida - Detroit 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Wennberg, 29. Hörnqvist - 4. Zadina. Střely na branku: 22:32. Diváci: 3 477. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Bobrovskij, 3. Ekblad (všichni Florida).
Ottawa - Edmonton 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 1. C. Brown, 42. Dadonov - 5. Nurse, 18. Bouchard, 26. Barrie. Střely na branku: 42:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. Khaira (oba Edmonton), 3. Dadonov (Ottawa).
Nashville - Tampa Bay 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)
Branky: 5. Grimaldi - 12. a 55. Stamkos (na druhou Palát), 15. a 57. M. Joseph, 13. Palát, 47. Gourde. Střely na branku: 33:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Sergačev, 2. Stamkos, 3. Vasilevskij (všichni Tampa Bay).
Dallas - Chicago 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. Hintz - 35. Janmark (Kubalík), 63. P. Suter. Střely na branku: 35:29. Diváci: 4 059. Hvězdy zápasu: 1. Oetinger (Dallas), 2. Lankinen, 3. P. Suter (oba Chicago).
Calgary - Winnipeg 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 26. Mangiapane, 34. Froese, 59. E. Lindholm - 24. a 36. Ehlers. Střely na branku: 29:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. Backlund, 3. Froese (všichni Calgary).
Vegas - Anaheim 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Branky: 11. Stephenson, 19. Marchessault, 23. Tuch, 37. Roy, 57. Whitecloud - 24. Lundeström, 46. Terry, 48. Henrique, 50. Getzlaf. Střely na branku: 31:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Whitecloud, 2. Glass, 3. Stephenson (všichni Vegas).
Los Angeles - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 38. a 51. D. Brown, 27. Kopitar - 18. a rozhodující sam. nájezd Couture, 2. Meier (Šimek), 60. E. Kane. Střely na branku: 27:40. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. D. Brown, 2. Iafallo, 3. Petersen (všichni Los Angeles).