Washingtonský rapl spravedlnosti neunikne! Jaký trest dostal?

7. března 2021 08:30 - New York

Hokejový útočník Tom Wilson z Washingtonu dostal v NHL sedmizápasový trest za faul na obránce Bostonu Brandona Carla v pátečním utkání. Šestadvacetiletý Wilson, pro nějž je to již pátý trest od září 2017, ale první od začátku sezony 2018/19, přijde kvůli zastavené činnosti o 311.781 dolarů (6,9 mil. korun).

 

Paul Rutherford, Reuters

Wilson soupeře fauloval v závěru první třetiny zápasu, který Boston vyhrál 5:1. Rozhodčí jej nevyloučili, Carlo ale z utkání následně odstoupil a s blíže nespecifikovaným zraněním v horní části těla byl do druhého dne hospitalizován.

Útočník Capitals trefil u mantinelu Carla, který byl v souboji s Jakubem Vránou, loktem do hlavy. "To, co odděluje tento hit od ostatních, je přímý a významný kontakt s tváří a hlavou bezbranného hráče, který způsobí prudký náraz do plexiskla," uvedlo oddělení pro bezpečnost hráčů NHL v tiskové zprávě.

Přitěžující okolností byla i Wilsonova minulost. "Jedná se o hráče s podstatným disciplinárním záznamem, který využívá situací, kdy je soupeř v bezbranné pozici, a činí tak s velkou silou," dodali zástupci soutěže.

Už zase! Boston spílá rabiátovi z Washingtonu. Zlobě neunikl ani Vrána

ČTK

Časová osa: NHL

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..