Živě

Nejlepším trenérem NHL byl vyhlášen Brind'Amour z Caroliny

18. června 2021 23:01 - New York

Bývalý vynikající útočník Rod Brind'Amour získal v NHL první cenu i jako trenér. Kouč Caroliny ovládl hlasování o Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra soutěže. Oceněn za svou práci byl krátce poté, co podepsal novou tříletou smlouvu s Hurricanes.

 

Twitter @Canes

"Je to velká pocta a jsem opravdu hrdý, že se mi to podařilo. Je to zásluha celé organizace," uvedl padesátiletý Brind'Amour, který vede Carolinu od roku 2018 a podařilo se mu dovést tým mezi nejlepší v soutěži. Jako prvnímu v klubové historii se mu povedlo s Hurricanes postoupit třikrát za sebou do play off. V první sezoně Carolina vypadla až ve finále konference s Bostonem, letos ji vyřadila Tampa ve druhém kole play off.

"Na mém ocenění mají zásluhu skvělí lidé v klubu. Od zdravotnického personálu po trenéry, se kterými každý den spolupracuji a myslím si, že jsou nejlepší v lize. Samozřejmě je to i zásluha hráčů, se kterými jsem každý den ve styku. Od kapitána Jordana Staala po všechny ostatní. Máme opravdu skvělou partu," řekl Brind'Amour, mezi jehož svěřence patřili i brankář Petr Mrázek a útočník Martin Nečas.

Brind'Amour má za sebou 1484 zápasů v NHL jako hráč a v letech 2006 a 2007 získal Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka ligy. S Carolinou získal v roce 2006 i Stanleyův pohár. V roce 1994 ovládl v dresu Kanady mistrovství světa.

Vedle Brind'Amoura byli dalšími kandidáty na trofej Joel Quenneville z Floridy a Dean Evason z Minnesoty.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..