Buffalo - Columbus 3:5Voráček v přípravě na NHL zářil. Dal gól, u dvou dalších asistoval

New York/Praha

Český útočník Jakub Voráček byl jednou z hvězd Columbusu v přípravném utkání na novou sezonu NHL. K výhře nad Buffalem 5:3 pomohl gólem, u dvou dalších asistoval. Trefil se i Pavel Zacha v barvách New Jersey. Ďáblové vyhráli nad Washingtonem 4:1, za poražené chytal Vítek Vaněček. Boston bez Davida Pastrňáka prohrál s Philadelphií 1:2 v prodloužení. U jediné trefy Bruins asistoval Jakub Lauko. Chicago vyhrálo nad Detroitem 6:4. U vítězů přihrál na jeden gól Dominik Kubalík, za poražené zaknihovali jedno áčko Filip Zadina a Filip Hronek. Z gólu se radoval v utkání San Jose s Anaheimem i Tomáš Hertl, jeho Žraloci však prohráli 2:3 po nájezdech.

Český hokejový útočník Columbusu Blue Jackets Jakub Voráček má před startem NHL skvělou formu. Po vstřeleném gólu slaví se svými spoluhráči.

Voráček poslal Columbus do vedení už v polovině čtvrté minuty, když skóroval při přesilové hře. Zkušený český útočník byl vidět i na začátku druhé třetiny. Nejprve se podílel asistencí na přesilovkové trefě Jennera a následně přihrál i Lainemu, po jehož zásahu Buffalo prohrávalo už 1:4. Tým Sabres sice v poslední třetině manko korigoval, ale stačilo to jen ke zmírnění porážky.

Mezi střelce se zapsal i Pavel Zacha. Ten ve 46. minutě duelu s Washingtonem překonal svého krajana Vítka Vaněčka v brance Capitals a zvyšoval v početní výhodě náskok Ďáblů na 3:1. Ti nakonec trefou do odkryté klece ještě navýšili náskok na konečných 4:1.

České barvy byly vidět i v duelu Philadelphie s Bostonem. Bruins prohráli 1:2 v prodloužení, u jediného jejich gólu asistoval jednadvacetiletý útočník Jakub Lauko.

Dokonce tři asistence si připsali čeští hokejisté v duelu Detroitu s Chicagem. Týmu Blackhawks vyšel skvěle vstup do utkání, v 10. minutě vedli 3:0. U třetího zásahu asistoval Dominik Kubalík. Rudá křídla ale souboj řádně zdramatizovala. Při vyloučení Kubalíka ve 30. minutě snížil Detroit na 2:4. Na gólu Seidera se přihrávkou podílel Filip Zadina. Při další početní výhodě pak po přihrávce Filipa Hronka skóroval Fabbri.

Ve 44. minutě bylo po další přesilovce dokonce srovnáno na 4:4, přestřelku ale nakonec dvěma zásahy v posledních deseti minutách vyhrálo Chicago. Třemi asistencemi se blýskl v dresu vítězů Jonathan Toews.

Souboj Anaheimu se San Jose se dlouho vyvíjel lépe pro hráče Ducks, kteří od 34. minuty vedli 2:0. Sharks však dokázali ještě ve druhé třetině snížit a v 56. minutě poslal zápas do prodloužení Hertl, jenž dorazil Balcersovu střelu. Nastavení rozhodnutí nepřineslo a jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech byl anaheimský Zegras. Útočník Adam Raška, který v dresu Sharks bojuje o místo v NHL, se za 13 a půl minuty prezentoval osmi hity.

Přípravné zápasy před NHL:
Philadelphia - Boston 2:1 v prodl (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 40. Couturier, 61. Provorov - 34. Studnicka (Lauko).
Buffalo - Columbus 3:5 (1:2, 0:3, 2:0)
Branky: 18. a 52. Mittelstadt, 47. Peterka - 4. Voráček, 13. Bemström, 22. Jenner (Voráček), 37. Laine (Voráček), 38. Bjorkstrand.
New Jersey - Washington 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 19. Holtz, 23. McLeod, 46. Zacha, 60. Vesey - 40. McMichael. Vítek Vaněček odchytal za Washington 57:22 minuty, inkasoval 3 góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procent.
Ottawa - Toronto 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 38. C. Brown - 23. a 60. Engvall, 59. Amadio.
Detroit - Chicago 4:6 (0:3, 3:1, 1:2)
Branky: 25. Ryan, 31. Seider (Zadina), 33. Fabbri (Hronek), 44. Raymond - 27. a 51. Entwistle, 5. Johnson, 7. McCabe, 10. Kurashev (Kubalík), 60. DeBrincat.
Minnesota - Colorado 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 21. Spurgeon, 40. Kaprizov, 45. Brodin - 54. Newhook.
Edmonton - Calgary 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky: 32. Perlini, 34. Püljujärvi, 49. McDavid, 50. Draisaitl - 12. Tkachuk, 19. Gaudreau, 29. Lindholm.
San Jose - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Couture, 56. Hertl - 34. a rozhodující sam. nájezd Zegras, 10. McTavish.