Pittsburgh - Buffalo 5:4 SNZohorna pálil v přestřelce! Francouz se zranil, Gudas popral

New York

Český útočník Radim Zohorna se jedním gólem podílel na výhře Pittsburghu nad Buffalem 5:4 po samostatných nájezdech v úterních přípravných zápasech před startem NHL. Rozuzlení přestřelky nakonec padlo až v deváté sérii nájezdů. Ve floridském derby prohráli úřadující obhájci titulu z Tampy s Pantery 2:3. Brankář Pavel Francouz z Colorada odchytal kvůli zranění jen polovinu utkání proti Vegas, v němž Avalanche nakonec soupeři podlehli 4:7. To Petr Mrázek mezi tyčemi Toronta slavil výhru 6:2 nad Montrealem.

Český útočník Pittsburghu Radim Zohorna (vpravo) si kryje puk v souboji s Vinniem Hinostrozou z Buffala.

Francouz kryl 18 z 20 střel a opustil hrací plochu v polovině utkání kvůli problémům v dolní části těla. Český brankář inkasoval v předchozím startu v přípravě dvakrát za půl hodiny hry, než byl střídán. Ve druhém utkání dopadl stejně, jen jeho výměna byla v polovině zápasu za stavu 1:2 vynucená. Podrobnosti o jeho stavu klub neuvedl, Francouz ale vynechal celou minulou sezonu kvůli potížím s kyčlemi, se kterými podstoupil operaci. Kvůli drobnému zranění scházel v sestavě Colorada Martin Kaut.

Hlavním strůjcem výhry Vegas byl Peyton Krebs, jenž jeden gól dal, na tři přihrál a připsal si pět kladných bodů. Dva góly vítězů, kteří v době od 35. do 42. minuty odskočili ze stavu 2:1 na 6:2, vstřelil obránce Alec Martinez.

Mrázek, který minule vychytal čisté konto, inkasoval obě branky v úvodní třetině. Při prvním gólu zápasu jej překonal spoluhráč Mac Hollowell, od jehož chráničů se puk odrazil do branky. Na 2:2 vyrovnal Alex Belzile střelou mezi Mrázkovy betony. Poté už ale střílelo góly jen Toronto, dvakrát se prosadil Nick Ritchie.

Pittsburgh prohrával 0:2 a před startem třetí třetiny ještě 1:3. Manko smazal i díky Zohornovi, který zakončil v 50. minutě rychlý protiútok střelou do odkryté branky a vyrovnal na 3:3. Buffalo ještě jednou vedlo, ale v čase 59:07 poslal Kasperi Kapanen zápas do prodloužení. Duel rozhodl až v devátém kole rozstřelu Jason Zucker. Zohorna, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, při nájezdu neuspěl.

Florida vyhrála i pátý zápas v přípravě, tentokrát porazila Tampu Bay 3:2. V dresu vítězů se při hromadné strkanici spároval Radko Gudas s Rossem Coltonem a dostal pět trestných minut za bitku. V zadních řadách obhájce Stanleyova poháru nechyběli Jan Rutta s Andrejem Šustrem, v útoku nastupoval Ondřej Palát. Vyrovnané utkání rozhodl Owen Tippett, po jehož dvou gólech ve třetí třetině se Panthers dostali do vedení 3:1 a klíčového trháku.

Výsledky úterních přípravných zápasů před NHL:
New York Islanders - Philadelphia (v Bridgeportu) 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Beauvillier, 20. Lee, 60. Josh Bailey.
Tampa Bay - Florida (v Orlandu) 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 37. Bellemare, 59. Sergačev - 43. a 50. Tippett, 6. Vatrano.
Pittsburgh - Buffalo 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 26. a 44. O´Connor, 50. R. Zohorna, 60. Kapanen, rozhodující sam. nájezd Zucker - 6. B. Murray, 16. Hinostroza, 37. Olofsson, 52. Bjork.
Carolina - Nashville 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 3. Lorentz, 54. Fast - 1. R. Johansen, 23. Duchene, 63. Tomasino.
Toronto - Montreal 6:2 (3:2, 2:0, 1:0)
Branky: 9. a 11. N. Ritchie, 19. I. Michejev, 32. Menell, 37. Der-Argučincev, 45. Seney - 3. Armia, 17. Belzile. Petr Mrázek odchytal za Toronto celý zápas, inkasoval dva góly z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta.
Dallas - St. Louis 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 31. Hanley, 47. Glendening, 59. Jamie Benn - 32. Mikkola.
Colorado - Vegas 4:7 (0:2, 2:2, 2:3)
Branky: 22. a 48. Rantanen, 37. a 52. Burakovsky - 16. a 41. Martinez, 4. Kolesar, 36. R. Smith, 38. W. Karlsson, 42. Krebs, 59. Leschyshyn. Pavel Francouz odchytal polovinu zápasu, inkasoval dva góly z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent.
Vancouver - Seattle 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 25. a 27. Dunn, 35. Donato, 60. Bastian.
Los Angeles - Arizona 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 4. Vilardi - 17. a 46. Crouse, 52. Eriksson, 60. Timmins.