Kapitán hokejistů Floridy Barkov podepsal osmiletý kontrakt na 80 milionů dolarů

8. října 2021 17:45 - Fort Lauderdale

Kapitán týmu NHL Florida Panthers Aleksander Barkov se s klubem dohodl na novém osmiletému kontraktu na rovných 80 milionu dolarů. Šestadvacetiletý finský útočník má za sebou v dresu Panthers osm sezon a patří už nyní k nejvýznamnějším postavám historie klubu z Jižní Floridy.

 

John Raoux, ČTK/AP

Barkova čeká poslední sezona z původní šestileté smlouvy na 35,4 milionu dolarů, nový kontrakt začne platit v ročníku 2022/23. Jeho smlouva je nevyšší v klubových dějinách, překonala kontrakt dvojnásobného držitele Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL Sergeje Bobrovského na 70 milionů na sedm let z roku 2019.

Rodák z Tampere Barkov, jehož otec reprezentoval v 90. letech rodné Rusko, je po Jonathanu Huberdeauovi druhým nejdéle sloužícím hráčem v kádru Floridy. Pathers si ho vybrali jako celkovou dvojku na draftu v roce 2013 a od té doby za ně odehrál 529 zápasů.

Čtyři dny do startu NHL. Spoléhá se na mě, věří Hertl, že v deváté sezoně za Sharks obstojí

Nastřílel v nich 181 gólů a jen sedm branek ho dělí od klubového rekordu krajana Olliho Jokinena. V klubové statistice asistencí (284) a bodů (465) je druhý za spoluhráčem Huberdeauem. Letos byl Barkov vyhlášen nejlépe bránícím útočníkem NHL a stal se tak držitelem Selke Trophy.

Společně se Sebastianem Ahem z Caroliny a Mikkem Rantanenem z Colorada je Barkov jedním z tria nominovaných finských hokejistů pro ZOH v Pekingu. Ze Soči 2014 si odvezl bronz, má také stříbro z MS 2016.

ČTK

Časová osa: NHL 2021/22

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..