Tvrďák Tavares! Zub si vytrhl během zápasu na střídačce

14. října 2013 20:40 - New York

Hokejisté jsou tvrdí chlapíci, z drobných poranění si příliš hlavu nedělají. Svědčí o tom i čerstvý případ Johna Tavarese, centra New Yorku Islanders, který v utkání NHL proti Chicagu nečekal na lékařské ošetření a uvolněný zub po zásahu pukem si vytrhl na střídačce sám.

 

Dennis Wierzbicki, Reuters

Dvaadvacetiletý kapitán Ostrovanů bojoval ve druhé třetině utkání u mantinelu s domácím Andrewem Shawem, když ho kotouč nešťastně zasáhl do úst. Za stavu 2:2 však jednička draftu z roku 2009 a klíčový hráč hostí nechtěl zmeškat ani chvíli bitvy s obhájci Stanley Cupu, a tak si s bolestivým problémem poradil sám. A hned v dalším střídání kanadský útočník znovu vyrazil na led jako by se nic nestalo.

Ani Tavaresova odolnost a obětavost však Islanders nakonec nepomohla, Chicago vyhrálo 3:2.

Zástupci médií v zámoří ocenili Tavaresovu statečnost, nejde však o zcela ojedinělý případ. Bez služeb dentisty se v play off 2010 proti Montrealu rozhodl podobně obejít i Éric Bélanger z týmu Washingtonu (viz video dole).

mm, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: