Anaheim - Calgary 3:2Ovečkin Hertlovo kralování střelcům NHL neukončil. Hudler prodloužil bodovou sérii

New York

I ve svém šestém utkání nové sezóny NHL bodoval, přesto s Calgary nakonec v Anaheimu prohrál 3:2. Český útočník Jiří Hudler svými góly a asistencemi v posledních pěti utkáních vždy dovedl Flames k bodovému zisku, tentokrát jen ve třetí třetině gólem zmírnil porážku.

Jiří Hudler (vlevo) svým gólem proti Anaheimu tentokrát výsledek jen korigoval.

O výhře Anaheimu rozhodl ve druhé třetině svým prvním gólem v sezóně finský veterán Teemu Selänne, jenž zaznamenal 676. trefu v kariéře. Hokejisté Flames v závěrečném dějství spustili drtivý tlak, soupeře přestříleli v poměru 17:4, ale z obrovské převahy vytěžili jen gól Jiřího Hudlera.

Olomoucký rodák se v brankovišti uhýbal střele Russella od modré čáry, kterou však na poslední chvíli tečoval tak šikovně, že brankář Fasth neměl nárok. Calgary ale nakonec ztratilo už sedmnáctý zápas v Anaheimu v řadě, naposledy na jeho ledě vyhrálo 19. ledna 2004.

„Někdy zkrátka musíte mít i štěstí. Musíme být ale upřímní a říct si, že to dnes od nás nebyl zrovna dobrý hokej, obzvlášť ve třetí třetině. O to víc je dobře, že jsme dokázali vyhrát. Tentokrát pro nás ukradl body Viktor Fasth," chválil gólmana Ducks Selänne.

Rangers zabrali

V duelu dvou týmů, kterým se vstup do nové sezóny NHL příliš nepovedl, zvítězili ve středu hokejisté New Yorku Rangers  na ledě Washingtonu Capitals 2:0. Brankář hostů Henrik Lundquist pochytal všech dvaadvacet střel a připsal si vůbec první čisté konto v sezóně.

Své střelecké konto tak nerozšířila ruská hvězda Capitals Alexander Ovečkin a Tomáš Hertl tím pádem zůstává s jednogólovým náskokem dál v čele tabulky kanonýrů NHL.

Rangers rozhodli o vítězství v rozmezí necelých dvou minut ve druhé třetině. Skóre zápasu otevřel John Moore, jehož lehká střela zápěstím z mezikruží propadla až za záda brankáře Bradena Holtbyho.

Záhy přidal druhý gól Ryan Callahan, jenž si najel před Holtbyho a ostrý pas dokázal usměrnit za brankovou čáru.

Výsledky NHL:
Washington - NY Rangers 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 33. Moore, 34. Callahan. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18.506.
Anaheim - Calgary 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 4. Penner, 14. Palmieri, 37. Selänne - 17. Stempniak, 45. Hudler. Střely na branku: 22:35. Diváci: 14.051.

3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84