NHL

Jágr skousává další porážku. Z krize nás může dostat snad jen Marie Rottrová, tvrdí

23. října 2013 10:20 - New York

Takový začátek sezóny si Jaromír Jágr po příchodu do New Jersey rozhodně nepředstavoval. Ďáblům se rozjezd do nového ročníku NHL vůbec nevydařil, v noci na středu zaznamenali již osmou porážku z devíti utkání a legendární forvard je z toho pořádně frustrovaný. Mizernou náladu si šel po utkání v Columbusu (1:4) spravit poslechem dobré hudby. Na svém facebookovém profilu zveřejnil několik odkazů na oblíbené songy zpěvačky Marie Rottrové s konstatováním, že z krize může dostat jeho tým snad jen ona a její nádherný hlas.

Paul Vernon, ČTK/AP

"A další porážka. Z téhle krize nás může dostat snad jen Marie Rottrová a její nádherný hlas. Jdu poslouchat!" napsal rozmrzelý Jágr na svůj facebookový profil. A přidal odkazy na slavné hity ostravské zpěvačky Večerem zhýčkaná, Markétka, Řeka lásky a Skořápky ořechů. Ponuré náladě slavné osmašedesátky se nelze divit. Celek z Newarku i se čtyřmi Čechy v sestavě doplácí na letní změny v kádru a prožívá nejhorší start v klubové historii.

Poslední duel v Columbusu přitom rozehrál velmi slibně. Po bezbrankové třetině naservíroval Jágr v přesilovce puk Ryderovi, jenž švihem překonal Bobrovského. Jenže vzápětí usedl kladenský odchovanec, který nastoupil ke svému 1400. duelu v zámořské soutěži, na trestnou lavici a Modrokabátníci početní výhodu využili. Ve 36. minutě se navíc trefil Atkinson a hosté odcházeli do kabin smutní. V závěrečné části se sice snažili alespoň o vyrovnání, místo toho ale inkasovali další dvě branky.

"Neudělali jsme toho dnes dost pro to, abychom tady vyhráli," zlobil se po zápase kouč Devils Peter DeBoer.

Jeho svěřenci tak nenavázali v Nationwide Areně na předchozí výhru nad Rangers a v tabulce Východní konference se nadále krčí na spodku tabulky. Aktuálně patří Ďáblům třináctá příčka s čtyřbodovou ztrátou na osmé newyorské Islanders.

Centrální divize

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body
1 Colorado 82 250:220 112
2 St. Louis 82 248:191 111
3 Chicago 82 267:219 107
4 Minnesota 82 207:206 98
5 Dallas 82 235:228 91
6 Nashville 82 216:242 88
7 Winnipeg 82 227:237 84