Buffalo - Boston 2:5Krejčí pomohl dvěma asistencemi k výhře Bostonu. Detroit utrpěl debakl

New York

Hokejisté Bostonu zvítězili v zámořské NHL na ledě Buffala 5:2, když dvěma asistencemi přispěl k triumfu Bruins David Krejčí. Nedařilo se naopak Detroitu. Rudá křídla podlehla doma Ottawě vysoko 1:6.

David Krejčí pomohl dvěma přihrávkami k výhře Bostonu v Buffalu.

Ústředními postavami zápasu v Buffalu byli obránce Torey Krug a útočník Milan Lucic. Oba vstřelili dva góly, druhý jmenovaný navíc přidal ještě jednu asistenci a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Třetí výhru Medvědů v řadě podpořil čtrnácti úspěšnými zákroky brankář Chad Johnson.

Lucic po 11 minutách hry otevřel skóre zápasu, v závěru první třetiny ale musel odejít do kabiny s tržnou ranou ve tváři po zásahu pukem. Domácí fanoušci ho do šatny vyprovodili zlomyslným potleskem a pomsta byla sladká - lékaři vyspravili Lucicovi poraněné místo pěti stehy a 40 sekund po začátku druhé třetiny zvýšil pětadvacetiletý útočník na 2:0.

"Když vás trefí puk do obličeje, nikdy to není nic příjemného. A navíc, když z toho pak mají fanoušci radost. Jsem rád, že jsem pak hned dal gól a vrátil jim to," prohlásil Lucic.

Boston vylepšil svou bilanci na šest výher proti dvěma porážkám, přičemž zatím vyhrál všechny čtyři venkovní zápasy. To se Bruins na úvod sezóny povedlo naposledy před třemi lety, kdy nakonec dokráčeli až k zisku Stanleyova poháru.

Naopak Buffalo prohrálo všech sedm domácích zápasů a s deseti porážkami v 11 utkáních prožívá nejhorší začátek sezóny v historii klubu. Fanoušci dali svou nevoli jasně najevo skandováním "Vyhoďte Darcyho, vyhoďte Darcyho", na mysli měli generálního manažera Darcyho Regiera.

Alfredsson poprvé nastoupil proti Ottawě

Pikantní příchuť měl duel mezi Detroitem a Ottawou pro bývalého kapitána Senátorů Daniela Alfredssona, jenž se rozhodl po sedmnácti letech odejít právě do Red Wings.

Po prvním souboji s bývalými spoluhráči mu ale do řeči moc nebylo. V Joe Louis Areně kralovali hosté, kteří si potřebný náskok vytvořili již v první třetině. Ke střeleckému koncertu přispěli dvěma zásahy Jason Spezza a Bobby Ryan.

"Bobby dal dva góly, Jason, který po Alfredssonovi převzal roli kapitána, dal také dva góly. Myslím, že jsme dnes podali dobrý výkon a určitě to trošku mělo co dělat s Danielem. Je to pro nás velké vítězství," radoval se trenér Ottawy Paul MacLean.

"Byl to pro mě samozřejmě jiný zápas. Bohužel s nešťastným koncem," litoval Alfredsson. "Byli jsme na ledě úplně k ničemu," přidal se kouč Detroitu Mike Babcock. "Mrzí mě to i kvůli Alfiemu, že jsme nepředvedli lepší výkon. Vůbec jsme nebruslili, byli jsme pomalí, hrajeme čím dál tím hůř. Musíme s tím něco udělat," dodal Babcock, jehož tým prohrál potřetí za sebou.

Výsledky NHL:
Buffalo - Boston 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Branky: 29. Hodgson, 36. Zadorov - 12. a 21. Lucic (na první Krejčí), 45. a 50. Krug (na druhou Krejčí), 32. Hamilton. Střely na branku: 16:34. Diváci: 17 645.
Detroit - Ottawa 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
Branky: 17. Bertuzzi - 11. a 26. Spezza, 15. a 47. Ryan, 6. Gryba, 42. Cowen. Střely na branku: 32:28. Diváci: 20 066.

3 Chicago 82 267 : 219 107
4 Minnesota 82 207 : 206 98
5 Dallas 82 235 : 228 91
6 Nashville 82 216 : 242 88
7 Winnipeg 82 227 : 237 84