Vancouver - San Jose 1:2 PPHertl si upevnil pozici nejlepšího střelce San Jose. Seguin s Bennem posbírali jedenáct bodů Dallasu

Vancouver

Český hokejista Tomáš Hertl pomohl Žralokům jedním gólem při power play k výhře 2:1 v prodloužení na ledě Vancouveru a upevnil si pozici nejlepšího střelce San Jose. V této sezóně NHL vstřelil český mladík už 11 gólů a je nejproduktivnějším nováčkem soutěže. Hokejisté Dallasu pokračují ve skvělých výkonech na ledě kanadských protivníků. Poté, co Stars vyhráli 3:0 v Edmontonu, si ve čtvrtečním utkání vyšlápli na Calgary. Na ledě Flames zářili Tyler Seguin a Jamie Benn, kteří dohromady posbírali neuvěřitelných jedenáct bodů.

Radost Tomáše Hertla (48) z gólu proti Vancouveru. Uprostřed je obránce San Jose Scott Hannan, vlevo další bek Žraloků Brent Burns (88).

Hertl se prosadil 65 sekund před koncem třetí třetiny a srovnal na 1:1. Dvacetiletý útočník si v obranné třetině Canucks našel místo a z dorážky překonal brankáře Luonga.

Žraloci díky této trefě vybojovali prodloužení, v kterém vstřelil vítězný gól v čase 62:38 Dan Boyle. Jeho trefu, která padla teprve z první přesilovky Žraloků v zápase, ještě zkoumal videorozhodčí. Opakované záběry ale jasně ukázaly, že se kotouč odrazil od horní vnitřní tyče branky a gól byl uznán.

"Tomáš byl v pravý čas na pravém místě. To dobří střelci dělají," usmál se Boyle. "Puk šel ke mně pomalu a já jsem jako ve zpomaleném filmu mohl vidět pohyby čtyř pěti hráčů, kteří byli přede mnou. Původně jsem chtěl vystřelit, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslel. Měl jsem velké štěstí, že to prošlo takhle k našemu hráči. V prodloužení už jsem to sehrál, jak jsem chtěl," dodal.

Z dalších českých hokejistů už bodoval jen útočník Phoenixu Radim Vrbata, jeho tým sice sehrál s Chicagem vyrovnaný zápas, nakonec však prohrál 4:5 po samostatných nájezdech. Vrbata byl jediným hostujícím hráčem, který svůj nájezd proměnil. Mladoboleslavský rodák se do hry vrátil po dvouzápasové absenci a v sestavě Coyotes na rozdíl od minulého utkání nechyběl ani jeho spoluhráč Martin Hanzal.

Čtyřčlenná skupinka českých hokejistů v dresu Phoenixu ale dlouho kompletní nezůstala, neboť pro blíže nespecifikované zranění v dolní části těla odstoupil z utkání Zbyněk Michálek. Český zadák, který nastupuje v první obranné dvojici, možná utrpěl zranění při blokování střely Mariána Hossy. Poté se na ledě objevil už jen na pár střídání.

Seguin a Benn zářili

Čtvrteční večer ovládli útočníci ve službách Dallasu Tyler Seguin a Jamie Benn. Mladé pušky z prvního útoku Stars byly k nezastavení a do sítě Calgary nastříleli pět gólů, k tomu si navíc připsali dohromady dalších šest asistencí.

Jednadvacetiletý Seguin zaznamenal čtyři góly a stal se druhou hvězdou zápasu, o tři roky starší Benn dal jednu branku a na pět přihrál. Se ziskem šesti kanadských bodů byl vyhlášen první hvězdou utkání. "Byl okamžik, kdy jsme se s Tylerem začali při pohledu na sebe smát. Samozřejmě nechcete druhý tým zesměšnit, ale tohle byl jeden z těch večerů, kdy vám všechno vychází," řekl Benn.

Exhibici kanadských útočníků jen přihlíželi domácí obránce Ladislav Šmíd a útočník Jiří Hudler, kteří se v dresu Calgary neprosadili.

Vladimír Sobotka při jednoznačně výhře St. Louis 7:3 nad Coloradem nebodoval, ale upozornil na sebe první bitkou v sezóně. V pěstním souboji s Mattem Duchenem, s nímž se porval už před třemi lety, měl navrch a rozdal protivníkovi pár ran.

Lídr Východní konference Tampa vyhrála i podruhé bez svého nejproduktivnějšího hráče Stevena Stamkose, jenž se zotavuje po operaci zlomené nohy.

Výsledky NHL:
Boston - Columbus 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 19. Eriksson, 31. S. Thornton, 65. Lucic - 13. Comeau, 37. Foligno. Střely na branku: 31:34. Diváci: 17 565.
NY Islanders - Los Angeles 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Branky: 23. Cizikas, 25. Ness - 46. Vojnov, 53. Pearson, 59. Toffoli. Střely na branku: 25:24. Diváci: 13.922.
Tampa Bay - Anaheim 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 12. a 24. Filppula, 17. St. Louis, 31. Killorn, 43. Hedman - 37. Etem. Střely na branku: 20:25. Diváci: 17 763.
Chicago - Phoenix 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 43. a rozhodující nájezd Pirri, 3. Saad, 7. Sharp, 26. Hossa - 8. a 38. Stone, 15. Doan, 35. Korpikoski (Vrbata). Střely na branku: 52:30. Diváci: 21 762.
St. Louis - Colorado 7:3 (1:1, 4:0, 2:2)
Branky: 28. a 43. Steen, 2. Roy, 23. Backes, 33. Tarasenko, 35. Stewart, 49. Bouwmeester - 6. MacKinnon, 45. Duchene, 52. O´Reilly. Střely na branku: 29:24. Diváci: 14 190.
Calgary - Dallas 3:7 (0:1, 1:4, 2:2)
Branky: 36. a 53. Stajan, 45. Jones - 22., 29., 41. a 57. Seguin, 7. Robidas, 25. Jamie Benn, 32. Garbutt. Střely na branku: 28:32. Diváci: 19 289.
Vancouver - San Jose 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 34. Bieksa - 59. Hertl, 63. Boyle. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18 910.