Hodnota klubů v NHL vzrostla o 46 procent

25. listopadu 2013 21:15 - New York

Nejhodnotnějším klubem NHL je poosmé za sebou Toronto Maple Leafs, podle magazínu Forbes má cenu 1,15 miliardy dolarů. Kanadské hokejové celky si v žebříčku sestavovaném od roku 1998 opět polepšily a poprvé jsou v první pětici hned tři.

 

Profimedia.cz

Za druhými New York Rangers (850 miliónů dolarů) následují Montreal Canadiens (775) a Vancouver Canucks (700). Páté místo patří úřadujícím šampiónům Chicagu Blackhawks, jejichž hodnota od loňska vzrostla z 350 na 625 miliónů. Navzdory zisku titulu Chicago kleslo ze čtvrté příčky.

Průměrná hodnota klubů NHL je podle Forbesu 413 miliónů dolarů, za rok vyskočila o 46 procent. Hodnota Toronta, která loni poprvé pokořila hranici miliardy dolarů, stoupla o 15 procent. Tradiční kanadský celek dlouhodobě vládne žebříčku Forbesu, přestože v uplynulých sedmi sezónách nepostoupil ani jednou do play off a letos na jaře vypadl v prvním kole.

Kluby NHL se stále nemohou rovnat s týmy dalších velkých zámořských profesionálních soutěží. Průměrná hodnota celků v lize amerického fotbalu NFL činí 1,17 miliardy dolarů a v baseballové MLB je to 744 miliónů. Nejblíže má hokejová soutěž k NBA, kde průměr činí 509 miliónů.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..