Winnipeg - Phoenix 5:1Češi bodovali ve třech ze čtyř utkání, Winnipeg uspěl i díky Frolíkovi s Pavelcem

Winnipeg

Celkem ve třech ze čtyř pondělních nočních zápasů zámořské NHL se do statistik zapsali čeští hokejisté. Nejvíce bylo vidět duo ve službách Winnipegu - brankář Ondřej Pavelec přispěl k výhře 5:1 nad Phoenixem 18 zásahy, jedním gólem se blýskl i útočník Michael Frolík. Jiří Hudler se jednou přihrávkou zasloužil o dvougólové vítězství Calgary na ledě Caroliny. Asistenci zaznamenal i obránce Radko Gudas, jeho Tampa Bay ale prohrála v Columbusu 2:3.

Útočník Winnipegu Michael Frolík se raduje ze vstřelené branky.

I díky výkonům českých hokejistů prožil povedenou premiéru na lavičce Jets trenér Paul Maurice, který v neděli nahradil odvolaného Claudea Noela.

"Byl jsem trochu nervózní, protože jsem nevěděl, co můžu od nového kouče čekat. Ale celý tým jsme šli soustředěně za vítězstvím a každý dnes odvedl velmi slušnou práci. Myslím, že jsme na trenérskou změnu odpověděli dobře," řekl Pavelec, který si v novém kalendářním roce připsal první výhru. Stejně jako Jets, kteří v lednu ztratili všech pět utkání, navíc v každém z nich inkasovali nejméně čtyři branky.

Další drama nepřipustil

"S Pavelcem v brance jsem se ale cítil bezpečně," pochválil Maurice českého gólmana, který přitom už ve třinácté minutě inkasoval jako první. Ale Winnipeg ještě před první přestávkou průběh dvěma góly otočil a v prostřední části přidal třetí branku. Žádné další drama nepřipustil Frolík, neboť na začátku třetí třetiny se prosadil střelou z levého kruhu ke vzdálenější tyči.

"Na hráčích bylo vidět, jak moc dnes chtějí vyhrát. I když jsme prohrávali, zůstali pozitivní a bojovali. A to je správný přístup, jak zlomit nepřízeň osudu," těšilo nového kouče Winnipegu. Výkon týmu označil za dost dobrý. "Ale nechceme být dost dobří i v příštím zápase. Chceme být ještě lepší," podotkl.

Hudler si připsal asistenci

Jiří Hudler si připsal asistenci u vítězné branky Calgary, které uspělo na ledě Caroliny 2:0. Přihrávka českého útočníka se odrazila od brusle protihráče Radka Dvořáka se štěstím k Mikaelu Backlundovi, který v závěru druhé třetiny otevřel skóre. Výhru pojistil v 50. minutě Sean Monahan a brankář Karri Rämö, který kryl 22 střel, si připsal první nulu v NHL.

"Důležité bylo, že jsme dali první gól. Pak se hraje snadněji, máte více energie. Je to lepší, než když musíte dohánět náskok soupeře, což se nám v poslední době stávalo," řekl Backlund. Calgary udrželo čisté konto poprvé po 117 utkáních. "Jsem rád, že je to za námi. Samozřejmě každý na to myslí, vychytat nulu je příjemný pocit," doplnil Rämö.

Čisté konto zaznamenal i Jonathan Quick, který v brankářském duelu předčil Eddieho Läcka a dovedl Los Angeles k výhře 1:0 nad Vancouverem. Jediný gól vstřelil na začátku třetí třetiny při přečíslení tři na jednoho Dustin Brown.

Byl vidět i Gudas

Hokejisté Columbusu porazili na svém ledě Tampu Bay 3:2 a dosáhli čtvrté výhry v řadě. Prodloužení série obstaral vítěznou trefou v 58. minutě Mark Letestu, který tečoval střelu Jacka Johnsona od modré čáry. Za poražené zaznamenal asistenci u první branky obránce Radko Gudas.

Statistika NHL:
Carolina - Calgary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 36. Backlund (Hudler), 50. Monahan. Střely na branku: 23:29. Diváci: 15.276.
Columbus - Tampa Bay 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 24. Johansen, 44. Horton, 58. Letestu - 26. Killorn (Gudas), 27. Hedman. Střely na branku: 28:28. Diváci: 14.070.
Winnipeg - Phoenix 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 13. O. Jokinen, 18. O'Dell, 29. Wheeler, 45. Frolík, 50. Setoguchi - 13. Ekman-Larsson. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jednu branku z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 94,74 procenta. Střely na branku: 38:19. Diváci: 15.004.
Los Angeles - Vancouver 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 41. D. Brown. Střely na branku: 20:28. Diváci: 18.118.