Zájem o Kleslu v zámoří není. Obránce tak bude hrát na farmě

18. ledna 2014 09:54 - Glendale

Českého hokejové obránce Rostislava Kleslu si nevybral žádný jiný klub z listiny volných hráčů, kam jej zařadil ve čtvrtek Phoenix, a přesunul se do Portlandu do nižší AHL. Na farmě se ocitl jednatřicetiletý juniorský mistr světa z roku 2001 podruhé v ročníku.

 

Matt York, ČTK/AP

Poprvé zařadil Phoenix Kleslu na tzv. waiver list na konci listopadu a následně putoval vůbec poprvé v kariéře na farmu. Za Portland nastoupil v šesti duelech a připsal si gól a asistenci. I při pobytu na farmě pobírá plnou výši svého ročního příjmu 2,975 miliónu dolarů.

Do sestavy Coyotes se vrátil 19. prosince a od té doby sehrál deset zápasů, v kterých si připsal jednu přihrávku. Phoenix jej ve čtvrtek zařadil na listinu volných hráčů, aby mohl uvolnit místo v kádru pro uzdraveného zadáka Zbyňka Michálka.

V tomto ročníku nastoupil za Phoenix celkem v 25 duelech a zaznamenal čtyři body za gól a tři přihrávky. Bývalý hráč Columbusu má na kontě v NHL dohromady 659 duelů a 159 bodů za 48 branek a 111 asistencí. V 23 duelech play off zaznamenal dva góly a sedm přihrávek. Po sezóně Kleslovi vyprší kontrakt a může se stát nechráněným volným hráčem.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..