Boston - Los Angeles 3:2Krejčí pomohl asistencí k výhře Bostonu, Hudlerova branka proti San Jose nestačila

New York

Hokejisté Bostonu zvítězili v utkání NHL nad Los Angeles 3:2. K výhře přispěl asistencí také český útočník David Krejčí. Útočník Calgary Jiří Hudler otevíral v utkání proti San Jose skóre, ale Plameny nakonec prohrály na ledě Žraloků 2:3.

Hokejisté Bostonu oslavují branku. První v řadě je Lucic, následuje Chára, Krejčí a Iginla.

Skóre zápasu mezi Bostonem a Los Angeles otevřel v oslabení Marchand, který překvapil obranu Králů. Po samostatné akci si sám dojel pro puk a prosadil se mezi čtyřmi hráči Los Angeles. Ani druhý gól nepadl v plném počtu hráčů na ledě. Tentokrát v přesilové hře Medvědů posunul Krejčí stojící na modré čáře puk na Kruga, který prostřelil Quicka podruhé.

Hostům se podařilo zápas zdramatizovat. Ve druhé části snížil Mitchel a v čase 8:35 proměnil přesilovou hru Carter. Bruins si ale vedení vzali zpět po pouhých osmnácti vteřinách hry. Kombinaci Bostonu zakončil přesnou střelou Marchand, který vstřelil druhý gól v zápase.

Hudlerův gól nestačil

Už po čtyřech minutách a osmi vteřinách se radoval na kluzišti San Jose Jiří Hudler. Domácí ale dokázali zápas otočit po brankách Pavelskiho a Wingelse. V první třetině padly čtyři góly - na 2:2 vyrovnával Westgarth. Rozhodující gól vstřelil znovu Pavelski, který využil ve druhé třetině přesilovu hru.

Brankář Detroitu Petr Mrázek zahájil zápas se St. Louis na lavičce, do brány se postavila jednička týmu Jimmy Howard. Ten ale inkasoval na začátku druhé třetiny během dvou a půl minut dvakrát a za stavu 1:3 přenechal v polovině zápasu místo českému brankáři. Jednadvacetiletý gólman zlikvidoval 13 ze 14 střel, porážce 1:4 už ale zabránit nedokázal. Na vítězství St. Louis se asistencí podílel Roman Polák.

Hokejová NHL:
Boston - Los Angeles 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 13. a 49. Marchand, 18. Krug (Krejčí) - 25. Mitchell, 49. Carter. Střely na branku: 23:23. Diváci: 17.565.
NY Islanders - Philadelphia 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 58. a rozh. nájezd Okposo, 30. Tavares, 49. Nelson - 22. a 39. Read, 32. Simmonds. Střely na branku: 43:29. Diváci: 16.048.
Pittsburgh - Florida 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky: 46. Niskanen - 16. a 34. Shore, 42. Kulikov, 54. Huberdeau, 55. Matthias. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18.660.
Nashville - Dallas 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 12. Spaling, 18. Weber, 40. Josi, 44. Fisher - 5. Eakin. Střely na branku: 23:36. Diváci: 16.190.
Phoenix - Toronto 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 46. Ribeiro, 55. Vermette - 17. Gardiner, 19. Kessel, 26. Gunnarsson, 55. Kadri. Střely na branku: 41:29. Diváci: 14.476.
Detroit - St. Louis 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 20. Nyquist - 12. Pääjärvi (Polák), 22. Jackman, 23. Shattenkirk, 43. Bouwmeester. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit 29 minut, ze 14 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 23:39. Diváci: 20.066.
San Jose - Calgary 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 13. a 35. Pavelski, 13. Wingels - 5. Hudler, 14. Westgarth. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.562.