VIDEO: Jestřábi pod širým nebem roztrhali Tučňáky. Rozsíval o utkání v bílé bouři básnil

2. března 2014 08:57 - Chicago/Praha
(Aktualizováno: 2. března 2014 11:06)

Jako už v předešlých zápasech NHL pod širým nebem se postarali o velkou podívanou. Popravdě řečeno se předvedli spíš hokejisté Chicaga. Chybující hráči Pittsburghu síle Blackhawks vůbec nedokázali vzdorovat a prohráli 1:5. V dresu Blackhawks do utkání nastoupil i český obránce Michal Rozsíval. Ten potvrdil, že takovému zážitku se jen tak něco nevyrovná.

Marián Hajda, Sport.cz

Souboj Chicaga s Pittsburghem se odehrál na stadiónu Soldier Field, kde standardně nastupuje tým Chicago Bears z ligy amerického fotbalu NFL. Přes 60 tisíc diváků přihlíželo už pátému utkání pod širým nebem v aktuálním ročníku NHL.

Zaplněné tribuny čekaly na první gól v hustém sněžení patnáct minut. Ovoce Chicagu přinesla spolupráce dvou kanadských zlatých olympioniků. Patrick Sharp se po Toewsově přihrávce trefil z pravého kruhu.

Penguins sice mohli ve druhé třetině snížit při dvojnásobné přesilovce, namísto úspěšného zásahu ale museli o chvíli později skousnout další inkasovaný gól. Toews po přenádherné individuální akci zvýšil z úniku na 2:0. O šest minut později Chicago opět vyšachovalo obranu Pittsburghu, z čehož svou branku vytěžil Veersteg.

V závěrečné třetině sice Penguins zásluhou Neala snížili, nadále je však sráželi časté chyby v obraně. Brankou Bickella, u níž asistoval český obránce Michal Rozsíval, a další trefou Toewse Blackhawks zaokrouhlili skóre na 5:1.

Příprava z Fleuryho perspektivy

Brankář Pittsburghu Marc-André Fleury byl den před utkáním v dobrém rozmaru, to však ještě netušil, jak snadno budou hokejisté Chicaga prostupovat jeho jeho děravou obranou. Podívejte se na předzápasovou přípravu z Fleuryho perspektivy.

Poslední šestý zápas pod širým nebem této sezóny odehraje Vancouver s Ottawou. Utkání začíná už dnes ve 22 hodin SEČ.

md, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..