Tampa Bay - Phoenix 3:4 SNStrach v Dallasu, Peverley zkolaboval na střídačce po pár minutách hry! Palát a Hemský si připsali tři body

New York

Hokejový útočník Dallasu Rich Peverley zkolaboval na střídačce v průběhu první třetiny utkání s Columbusem a byl převezen do nemocnice. Skvělý večer prožil v NHL Ondřej Palát. Forvard Tampy Bay vstřelil dva góly, navíc přidal i jednu asistenci. Dařilo se i křídelníku Ottawy Aleši Hemskému, který v druhém duelu v řadě zaznamenal tři přihrávky. Ani jeden z hráčů se ale z vítězství neradoval. Blesky prohrály s Phoenixem 3:4, když rozhodující nájezd proměnil Radim Vrbata. Senátoři zase podlehli Nashvillu 3:4 v prodloužení.

Šokovaní hokejisté Dallasu poté, co na střídačce zkolaboval útočník Rich Peverley.

Jednatřicetiletého Peverleyho postihl kolaps v 6. minutě bezprostředně poté, co zamířil z ledu na hráčskou lavici. Zkušený centr, jemuž už před sezónou lékaři objevili nepravidelný srdeční tep, kvůli kterému vynechal celý přípravný kemp, je v současné chvíli ve stabilizovaném stavu. Utkání bylo odloženo.

"Bál jsem se," uvedl na tiskové konferenci trenér Dallasu Lindy Ruff. "Moje první reakce byla, že potřebujeme rychlou pomoc. Když upadl a zčervenal, přestane vás zajímat zápas a cokoli jiného. Jen křičíte, že potřebujete doktora. Něco takového už nechci znovu zažít," dodal k dramatické situaci domácí kouč.

Lékařská služba poskytla Peverleymu ihned první pomoc a ještě v útrobách haly kanadský hokejista nabyl vědomí. "Postupovali jsme standardně jako při srdečním záchvatu. Probral se ještě předtím, než byl odvezen do nemocnice, a komunikoval s námi. Ještě při převozu říkal, že ví, kde je a že by se chtěl vrátit do zápasu," uvedl lékař záchranné služby Gil Salazar.

Společně s ním byla v ambulanci i Peverleyho žena Nathalie, která byla přímo v hledišti na utkání.

Skvělý Hemský třikrát asistoval

Ottawa prohrávala po čtyřiceti minutách hry s Predátory 0:3, přesto nakonec vydolovala alespoň bod. Výraznou měrou se na něm podílel Hemský, který na všechny tři branky svého mužstva přihrál a byl vyhlášen třetí hvězdou duelu. Nashville si však přece jen odvezl z haly Canadian Tire Centre dva body. Vítězný gól vsítil v 64. minutě Jones.

Hemskému, jenž se opět objevil na ledě v elitní formaci s Jasonem Spezzou a Milanem Michálkem, přesun z Edmontonu do Ottawy svědčí. V minulém utkání ve Winnipegu si taktéž připsal na konto tři asistence.

Palát zachránil Bleskům alespoň bod

Parádní zápas odehrál Ondřej Palát, který byl u všech branek Lightning. Ve 12. minutě nejprve nahrál na vedoucí gól Johnsonovi. Necelou minutu před druhou sirénou pak poslal svůj celek do vedení 2:1, když využil přihrávku Callahana. Zkraje třetí třetiny Kojoti překlopili výsledek, když se podruhé v sezóně trefil Martin Erat a poté rozvlnil síť i Dán Mikkel Boedker. Těsný náskok ale až do konce neudrželi. Osmatřicet vteřin před vypršením základní hrací doby se podruhé v utkání prosadil Palát a napínavý souboj šel do prodloužení. V něm se nerozhodlo, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem hostující Radim Vrbata, který ve druhé sérii zařídil arizonskému týmu výhru.

Palát byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Zbyněk Michálek, který si připsal asistenci u třetího zásahu Coyotes, byl zvolen třetí hvězdou.

Výsledky NHL:
Washington - Pittsburgh 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 4. Fehr, 29. Bäckström - 1. a 33. Kunitz, 4. Crosby. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18 506.
Ottawa - Nashville 3:4 v prodl. (0:0, 0:3, 3:0 - 0:1)
Branky: 48. Cower (Hemský), 51. Methot (Hemský), 59. Spezza (Hemský) - 29. Spaling, 30. Smith, 38. Nystrom, 64. Jones. Střely na branku: 37:42. Diváci: 19 603.
Tampa Bay - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 40. a 60. Palát, 12. Johnson (Palát) - 22. McMillan, 43. Erat, 48. Boedker (Z. Michálek), rozhodující sam. nájezd Vrbata. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18 167.
Calgary - Los Angeles 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky: 56. Cammalleri, 58. McGrattan - 5. Justin Williams, 10. Lewis, 48. Kopitar. Střely na branku: 26:23. Diváci: 19 289.
Colorado - Winnipeg 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. Mitchell, 40. Benoit, 63. Duchene - 36. a 38. Byfuglien (na druhou Frolík). Střely na branku: 34:35. Diváci: 15 250.
Vancouver - NY Islanders 4:7 (1:0, 2:0, 1:7)
Branky: 16. Higgins, 25. H. Sedin, 29. Kesler, 50. Tanev - 42. Bailey, 44. Strome, 44. De Haan, 47. Nielsen, 51. Martin, 52. Lee, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18 910.
Anaheim - Toronto 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 35. Perry - 17. Bozak, 20. Kessel, 24. Ranger. Střely na branku: 44:23. Diváci: 17.229.
Zápas Dallas - Columbus byl odložen kvůli kolapsu útočníka Dallasu Riche Peverleyho.