Kouzelník! Lecavalier trefil obě tyčky i břevno. Gól nevyčaroval, nebo se snad sudí mýlil?

25. března 2014 08:28 - Tampa Bay

Tyčka - nic zvláštního, dvě tyčky - to už je pozoruhodné, ale když z jedné střely hokejista orazítkuje pukem dvě postranní tyče a k tomu i tu horní, pak je to opravdu záležitost pro kouzelníky. Povedla se Vincentu Lecavalierovi z Philadephie v zápase s Los Angeles. Ale gól z ní nevyčaroval.

 

Eric Hartline, Reuters

Situace ve druhé třetině za stavu 0:1 z pohledu Lecavalierova týmu jakoby jen dokumentovala hrozivý střelecký zmar, který v pokračování NHL vedl nakonec k porážce Letců 2:3.

Přitom by se z videa mohlo zdát, že po prvních dvou odrazech puk nemůže skončit nikde jinde než v brance. Jenže jako by ho zastavila neviditelná ruka. Lecavalier si asi ještě teď říká: Jak je to možné?

Rozhodčí ihned signalizoval, že to gól nebyl. S vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou asi opravu ne. Pokud by puk měl být celým objemem za brankovou čárou, musel by vykonat velmi nepravděpodobnou dráhu letu. Nebo že by to gól přece jen byl? Kamera nebyla postavena přesně nad brankovou čarou...

Ale ve fotbale by to s nevyzpytatelnější rotací míče mohlo být samozřejmě ještě komplikovanější. S o to větším podivem lze přijmout zprávu, že v Německu tento týden bundesligové kluby i přes několik sporných momentů v nedávné minutosti odmítly využití techniky při zkoumání toho, jestli míč přešel brankovou čáru.

vap, Sport.cz

Mohl být puk po Lecavalierově střele za brankovou čarou?


Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: