Živě

U hokejistů Pittsburghu skončil trenér Bylsma

6. června 2014 21:43 - Pittsburgh

Vedení Pittsburghu odvolalo trenéra Dana Bylsmu, jenž dovedl Penguins v roce 2009 k zisku Stanley Cupu. V rámci změn v klubu byl jmenován nový generální manažer Jim Rutherford.

 

Charles Leclaire, Reuters

Pětašedesátiletý Rutherford byl do letošního dubna 20 let generálním manažerem Caroliny a jejího předchůdce Hartfordu. Hurricanes se během jeho působení dostali dvakrát do finále Stanley Cupu a v roce 2006 ho poprvé v historii vyhráli.

Bývalý gólman NHL Rutherford nahradí ve funkci Raye Shera, jenž byl odvolán v polovině května poté, co Penguins vypadli v druhém kole Stanley Cupu s New York Rangers, i když v sérii vedli 3:1 na zápasy. Očekával se i okamžitý vyhazov Bylsmy, vedení klubu nicméně chtělo v jeho případě počkat na názor nového generálního manažera.

"Dan je dobrý chlap a dobrý trenér, ale měl jsem pocit, že potřebujeme změnu, abychom se posunuli dál. Nepochybuju o tom, že bude stále hlavním koučem v NHL a bude úspěšný. Hledání nového kouče začíná okamžitě," uvedl na tiskové konferenci Rutherford.

Nyní třiačtyřicetiletý Bylsma převzal tým v průběhu sezóny 2008/09 a hned dovedl Penguins k prvnímu zisku Stanley Cupu od roku 1992. Pittsburgh se pod jeho taktovkou pokaždé dostal do play off, nicméně jeho maximem bylo loňské semifinále. Bylsma je s 252 výhrami z 400 zápasů nejúspěšnějším trenérem v klubové historii a je také koučem, který v NHL dosáhl nejrychleji 200 vítězství.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..